Pierwszy mecz nasze dziewczyny rozegrały z gospodyniami, które były faworytkami turnieju. Pabianiczanki do przerwy dzielnie stawiały czoła rywalkom, prowadząc nawet 8:2. W końcówce pierwszej kwarty i na początku drugiej gdynianki włączyły piąty bieg, prowadząc 22:10. Nasze dzielnie walczyły i do przerwy było 30:24 dla VBW. Decydująca okazała się trzecia kwarta, którą nasze przegrały 8:23 i cały mecz 46:70.

Drugie starcie z warszawską Polonią było najbardziej zacięte. Pierwsza kwarta była dla nas (18:16), choć roztrwoniliśmy siedem punktów przewagi. Na dwie minuty przed przerwą utrzymywał się remis 27:27 i wtedy Ewa Kielar oraz Daria Kowalczyk zapewniły nam sześć punktów przewagi (33:27). Po zmianie stron nasze dziewczyny uzyskały nawet 12 punktów przewagi i choć „Czarne Koszule” goniły jak mogły (51:48 na początku IV kwarty), to nasze szybko zapewniły sobie dość bezpieczną przewagę, którą dowiozły do końca, wygrywając 66:61.

W decydującym o awansie boju graliśmy z broniącym tytułu Widzewem Łódź. Od początku trzeba było gonić widzewianki. Nasze ani razu nie prowadziły w tym meczu, nie było nawet remisu, nie licząc 0:0 od pierwszego gwizdka. Choć po pierwszej kwarcie przegrywaliśmy tylko 14:16, w kolejnych trzech kwartach rzuciliśmy łącznie 21 punktów. Porażka 35:66 sprawiła, że to widzewianki cieszyły się z awansu do finału.

Z tej porażki z pewnością nikt w naszym klubie nie robi tragedii. Lwią część drużyny stanowią nastolatki, które były o kilka lat młodsze od rywalek. Doświadczenie zdobyte na turnieju w Gdyni będzie z pewnością procentować.

PTK TomiQ: Julia Piestrzyńska 33, Justyna Rudzka 27, Ewa Kielar 16, Patrycja Kirsz 9, Weronika Dolewa 7, Martyna Dolewa 7, Martyna Boniecka 6, Dominika Szczygieł 6, Katarzyna Pęcina 5, Michalina Michalak 4, Gaja Włodarczyk.