Oba zespoły zaczęły mecz z wysokiego C – od rzutów za trzy (Aleksandra Pietraszek i Magdalena Grzelak). Nasze spokojnie budowały przewagę i w połowie pierwszej kwarty po „trójce” Katarzyny Szymańskiej było 12:6 dla nas. Potem punkty niezawodnej Grzelak pozwoliły nam wygrać pierwszą odsłonę

W drugiej kwarcie do głosu zaczęły dochodzić miejscowe. Jeszcze w 13. minucie był remis 22:22 (Daria Kowalczyk), ale potem gospodynie rzuciły nam „trójkę” i zaczęły przeważać. Do przerwy wygrywały różnicą siedmiu punktów (41:34).

Po zmianie stron Lider zwiększył przewagę do 10 punktów, bo znów zawodniczka gospodyń trafiła zza linii 6,75. Przez siedem minut po przerwie nasze rzuciły do kosza trzy razy (Kowalczyk i Justyna Rudzka), co sprawiło, że w 28. minucie było 56:40. Potem nasze odzyskały skuteczność (m.in. Joanna Szałecka trafiła za trzy), ale Lider przed ostatnią odsłoną prowadził 63:50.

W ostatniej kwarcie gospodynie kontrolowały przebieg sytuacji na parkiecie, nie dając nam zbliżyć się na więcej niż 6 punktów (69:63 po „trójce” Grzelak).

Był to ostatni mecz w fazie zasadniczej. Grot zajął 6. miejsce (30 pk.t, kosze: 1.246-1.217). W play-off zagramy z 3. drużyną – Chrobrym Głuchołazy.

Lider Swarzędz – Grot TomiQ Pabianice 72:65 (12:16, 29:18, 22:16, 9:15)

Grot TomiQ: Grzelak 16, Kowalczyk 15, Rudzka 10, Szałecka 8, Szymańska 6, Makowska 5, Piestrzyńska 3, Szczygieł 2, Michalak.