ŁKS – PKK'99 66:47

Po serii zwycięstw tym razem kadeci PKK'99 musieli uznać wyższość rywala zza miedzy. Mimo, że w kwartach był remis (pierwszą i trzecią wygraliśmy), zabrakło pomocy zmienników, a jak wiadomo, w piątkę meczu się nie wygra. Jednak to, co nasi chłopcy pokazali, pozwala mieć nadzieję na lepszy wynik w rewanżu.

O wysokiej stawce meczu może świadczyć fakt, że obaj trenerzy otrzymali faule techniczne. Po meczu trener Wiesław Wincek wyróżnił za grę na tablicach Klamżyńskiego, a do MVP meczu nominował Pikulę.

W meczu punktowali: J. Knop 17, B. Klamżyński 12, A. Wlazło 7, D. Pikula 5, M. Lewandowski, A. Szczerkowski, J. Chojnacki  po 2, T. Rogoziński, P. Stolarek, K. Knapik, M. Bartczak, P. Wójcik - 0.

Juniorzy odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo z teamem Vikinga Tomaszów Mazowiecki 75:71.

Zwycięzców nie powinno się oceniać, bo ważne są punkty, niemniej był to mecz bardzo dziwny. Nasi zagrali bardzo dobrze, ale tylko pierwszą kwartę, którą wygrali 30:9. Grali bardzo skoncentrowani i był to basket dawno niewidziany w naszym mieście.    To, co nastąpiło w reszcie meczu, było zupełnie niezrozumiałe. Tak jakby nasi zapomnieli, jak się gra w koszykówkę, natomiast Viking zaczął powoli mozolnie odrabiać straty. W czwartej kwarcie w ciągu 5 minut rzucili nam 13 pkt., a my im ani jednego. I zrobił się remis: po 68. Szczęśliwie w końcówce zapunktowali Krystian Lągiewczyk i Maciej Lewandowski. Wygraliśmy 75:71.

Ten mecz pokazał, jak wielką rolę w grach zespołowych odgrywa psychika. Juniorzy muszą nad nią mocno popracować. Trener A. Walczyński postanowił w tej sytuacji nie wybierać MVP.

Punkty dla naszych zdobywali: Krystian Mik 18 pkt., Bartek Kurzawa 16, Wiktor Wilk 7, 12 zbiórek, Bartek Frątczak 8 pkt., Maciej Lewandowski 12 pkt., 15 zbiórek, Bartek Gorczycki 5 pkt., Krystian Łągiewczyk 9, Michał Olkusz 5 zbiórek.

W sobotę dwie drużyny koszykarzy kategorii młodzik młodszy U-13 i młodzik starszy U-14 rozegrały mecze na wyjeździe z drużynami z Łowicza. W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny w kategorii młodzik starszy U-14. Przewaga naszych chłopców była bezsprzeczna i wyraźna. Niestety, znowu okazało się, że sędziowie robili wszystko, żeby utrudnić grę naszym chłopcom i pomóc gospodarzom.

- Jest to nie pierwsza historia z Łowicza „skandalicznego” - podsumował sędziowanie trener Wiesław Wincek.

Były przewinienia „z kapelusza”, niezrozumiałe decyzje, ewidentne przymykanie oka na faule gospodarzy. Sędziowie robili wszystko, aby wyeliminować naszych kluczowych zawodników i tak już na początku trzeciej kwarty Filip Sauter i Szymon Owczarek mieli po 4 przewinienia i trener Wincek był zmuszony posadzić ich na ławce i oszczędzać na ostatnią kwartę. Po 20 sekundach czwartej kwarty Filip Sauter po absolutnie błędnej i niezrozumiałej decyzji sędziego Arkadiusza Anyszka otrzymał piąte przewinienie i resztę meczu oglądał z ławki rezerwowych.

Mimo tak nieprzychylnego sędziowania, naszym chłopcom udało się wygrać mecz z Księżakiem Łowicz 92:70. Wyróżniającymi się zawodnikami na boisku byli: Bartek Malarczyk - 4 asysty, Szymon Owczarek - 6 przechwytów i Marcin Lewandowski – 9 zbiórek w obronie i 10 zbiórek w ataku. Marcin Lewandowski został wybrany przez trenera po meczu MVP drużyny.

W meczu punkty zdobywali: Lewandowski 24, Owczarek 13, Sauter 12, Malarczyk 12, Van Wijngaarden 11, Łągiewczyk 6, Kopański 5, Bernasiak 4, Barys 2, Jóźwik 2, Chudzicki 1, Grabowski.

Drugi mecz tego dnia rozegrali młodsi młodzicy w kategorii U-13. Niestety, to spotkanie także sędziowała ta sama para sędziów, co mecz poprzedni, ale znowu nie udało jej się wypaczyć wyniku spotkania, mimo usilnych starań. Chłopcy dość szybko osiągnęli bezpieczną przewagę punktową i do końca kontrolowali przebieg meczu. Dobrymi statystykami mogli się pochwalić: Marcin Grabowski (8 asyst, 8 przechwytów, 8 zbiórek w obronie) i Krzysztof Kin (8 zbiórek w ataku).

MVP drużyny został wybrany nasz rozgrywający – Igor Walczak.

W meczu grali: Tobiasz Wnuk 20, Igor Walczak 16, Marcin Grabowski 12, Krzysztof Kin 9, Miłosz Michałowski 4, Jan Dudziak 3, Arkadiusz Duszyński 3, Dawid Wisławski 2, Franciszek Błoch 2, Dominik Bralewski 2, Oliwier Ramlau 2, Adrian Ściegienka.

Ramka: Zarząd PKK' 99 składa szczególne podziękowania za wsparcie  finansowe, jakiego ostatnio udzieliły klubowi Fundacja My kochamy  Pabianice - Aflofarm Pabianice oraz fundacja Marzeń Wakacje i prezes Romuald Simura.