Spotkanie było rewanżem za mecz z pierwszej rundy, w którym podopieczne Marioli Szymańskiej na wyjeździe pewnie pokonały zespół z Aleksandrowa.

Już od pierwszych sekund widać było, że jest to mecz o najwyższą stawkę, czyli prymat w lidze młodziczek. Zacięty pojedynek po obu stronach boiska, agresywna obrona, szybka gra, żadnej taryfy ulgowej. Do tego trema młodych zawodniczek grających przy ogromnej liczbie kibiców. W pierwszej części meczu żadna z drużyn nie wypracowała większej przewagi i do przerwy pabianiczanki prowadziły jednym punktem.

Po przerwie przez kolejne 3 minuty obraz gry był podobny. Pabianiczanki niesione dopingiem kibiców pierwsze przejęły jednak inicjatywę. Dzięki agresywnej, zespołowej obronie i serii celnych rzutów Michaliny Michalak drużyna zyskała przewagę 8 punktów.

Od tego momentu udało się uspokoić grę i dzięki rozsądnej grze rozgrywających, aktywnej obronie i szybkim kontrom pabianiczanki kontrolowały przebieg spotkania do samego końca. Ostatecznie wygrały 55:45 i tym samym nie pozostawiły cienia wątpliwości, że są liderem rozgrywek.

W drużynie PTK punktowały: Martyna Boniecka 2, Joanna Wełna 0, Michalina Michalak 20, Natalia Łopińska 8, Alicja Kamieniak 1, Martyna Jacoń 1, Patrycja Kirsz 6, Julia Piestrzyńska 6, Daria Kowalczyk 2, Paulina Dereszczuk 1, Patrycja Morawiec 4, Martyna Cybert 4. (mat)

***

Wcześniej dziewczęta z PTK pokonały Ósemkę Skierniewice. Jak przystało na lidera rozgrywek, pabianiczanki od początku spotkania narzuciły swój styl gry. Szybkość rozgrywania i gra kombinacyjna to atuty naszych dziewczyn, na które nie mogły znaleźć recepty skierniewiczanki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 112:46.
W meczu grały: Martyna Boniecka 11, Joanna Wełna 13, Michalina Michalak 19, Katarzyna Pęcina 2, Karolina Krawczyk 6, Martyna Jacoń 8, Patrycja Kirsz 12, Julia Piestrzyńska 8, Daria Krawczyk 9, Paulina Dereszczuk 10, Patrycja Morawiec 8, Martyna Cybert 6.