Była to inauguracja rozgrywek u-22 w województwie łódzkim. Widzew to mistrz Polski z ubiegłego sezonu.

- Po zdobyciu trofeum widzewska drużyna została przemeblowana, grała w trochę innym składzie, ale to przecież ciągle mistrz Polski – mówi Zbigniew Grzanka, prezes PTK. - Tym cenniejszy jest sukces dziewczyn.

Przez trzy kwarty walka szła na noże. Po 30 minutach było 63:61 dla naszych. W ostatniej kwarcie pabianiczanki dały wielki popis, wygrywając ją 13 punktami. Trenerką drużyny jest wspomniana Wlaźlak, pomaga jej inna była reprezentantka kraju i olimpijka z Sydney, Edyta Koryzna.

PTK TomiQ: Justyna Rudzka 21, Weronika Dolewa 20, Julia Piestrzyńska 12, Daria Kowalczyk 11, Ewa Kielar 10, Martyna Dolewa 7, Martyna Boniecka 3, Patrycja Kirsz 2.

***

Mecz I ligi koszykówki kobiet: Chrobry Basket Głuchołazy – Grot Pabianice został przełożony na niedzielę na godz. 16.00.