Uczennice z Łomianek rozpoczęły z wysokiego „C”, wyraźnie zaskakując nasze koszykarki. Prowadziły 4:0, 6:2 i 8:4. W 5. minucie Katarzyna Szymańska celnymi rzutami osobistymi zapoczątkowała serię pabianiczanek do stanu 8:25! Podopieczne Sylwii Wlaźlak zdobyły 21 punktów z rzędu, notując aż cztery „trójki” (Kinga Dzierbicka, Anna Kolasa, Magdalena Ratajczak, Anna Kudelska).

W drugiej kwarcie błysnęła nasza juniorka, Daria Kowalczyk, która rzuciła sześć punktów, dwa dołożyła inna młoda zawodniczka, Natalia Gzinka. Tę kwartę nasze dziewczyny przegrały dwoma punktami. Do przerwy prowadziły jednak 39:26.

Trzecią kwartę celnym rzutem zza linii 6,75 metra rozpoczęła Szymańska. Był to dobry omen dla Grota, bowiem na dwie minuty przed końcem tej odsłony pabianiczanki prowadziły już różnicą 29 punktów (59:30).

W ostatniej kwarcie pabianiczanki kontrolowały przebieg gry, kolejne punkty rzuciła Kowalczyk, a wynik ustaliła jej koleżanka z drużyny juniorek, Justyna Rudzka.

SMS PZKosz II Łomianki – Grot Mobilis Pabianice 46:73 (10:25, 16:14, 8:20, 12:14)

Grot: Ratajczak 16, Kowalczyk 12, Kolasa 10, Dzierbicka 8, Szymańska 8, Kudelska 7, Gzinka 4, Rudzka 4, Grzelak 4.