W czwartek w meczu sparingowym PTK pokonało rano JAS-FBG Sosnowiec 73:58 (21:12, 16:10, 18:14, 18:22), a wieczorem przegrało z UKS Basket Aleksandrów 56:57 (14:15, 15:11, 17:8, 10:23).
W meczu z Aleksandrowem wystąpiła Edyta Koryzna. Trenerka PTK zagrała w barwach... UKS Basket i rzuciła swoim podopiecznym 6 punktów.

W tych meczach nie wystąpiły Renata Piestrzyńska i Joanna Bogacka. Nasza kapitan prawdopodobnie zagra już w pierwszym ligowym pojedynku w Gorzowie Wlkp. Natomiast Bogacka po złamaniu nosa i dwóch operacjach wróci do gry za półtora miesiąca.

Sosnowiczanki, beniaminek I ligi na początku pojedynku prowadziły 5:0. Potem PTK wykorzystując przewagę na deskach systematycznie powiększało przewagę. Po 3 kwartach nasze prowadziły już różnicą 20 punktów. Na sekundę przed końcem spotkania z połowy boiska efektownie trafiła Szałecka.

W pojedynku z UKS-em po 3 kwartach było 12 punktów przewagi i wszystko wydawało się pod kontrolą. W ostatniej kwarcie nasze zagrały zbyt nerwowo, a przyjezdne potraktowały mecz bardzo poważnie, niekiedy ewidentnie przekraczając przepisy. Pabianiczanki niepotrzebnie dawały się sprowokować, co w konsekwencji doprowadziło do przewinień technicznych i rzutów rywalek. Zabrakło też skuteczności z rzutów wolnych. Tym razem w ostatniej sekundzie spotkania trafiła Tomaszewska i dość niespodziewanie wygrał Basket. Warto zaznaczyć niezłą postawę Jodeitaite i Koryzny, które kilkanaście lat temu zdobywały mistrzostwo Polski w ŁKS.

Teraz przed PTK już ekstraklasa. W sobotę startuje liga. My mamy pauzę, bo mieliśmy grać z Odrą Brzeg, którą wycofano z rozgrywek. Kolejna kolejka w środę. O 18.00 w Gorzowie zmierzymy się z KSSSE AZS PWSZ. Kolejnym rywalem będzie w Polkowicach wicemistrz Polski i uczestnik Euroligi spod znaku CCC.

Punkty dla naszych zdobyły: Joanna Rozwandowicz 17 i 4, Joanna Szałecka 16 i 2, Monika Jasnowska 8 i 4, Marta Błaszczyk 8 i 1, Dorota Sobczyk 5 i 15, Katarzyna Salska 5 i 8, Katarzyna Szymańska 5 i 4, Justyna Okulska 4 i 6. Najskuteczniejsze w JAS-FBG były Karolina Łodygowska, Agnieszka Stawowska i Katarzyna Kościelny po 9 zaś w Baskecie: Daiva Jodeikajte 19, Roksana Szmidt 15, Anita Tomaszewska 10 i Edyta Koryzna 6.