Pierwsze do kosza trafiły przeciwniczki, ale odpowiedziała świetnie dysponowana tego dnia Marta Błaszczyk. Była najskuteczniejszą zawodniczką w naszej drużynie i zdobyła łącznie 23 punkty. Dobrze w I kwarcie zagrała także Monika Szulc, a celnymi „trójkami” popisywały się Anna Krajewska i Magdalena Kowalska. Pabianiczanki kontrolowały spotkanie i spokojnie wygrały kwartę 26:15.

Początek II kwarty należał zdecydowanie do koninianek. Zawodniczki KON-BETU trafiały raz za razem i w pewnym momencie przewaga naszych koszykarek zmalała do 5 punktów, ale za chwilę znowu za dwa trafiła Błaszczyk, a Monika Szulc za trzy. Przeciwniczki grały w tej kwarcie niezwykle czysto, ale skutecznie w obronie. Jednak druga połowa kwarty to przebudzenie naszych zawodniczek i dzięki zespołowym akcjom, wykańczanym głównie przez Błaszczyk, schodziły na przerwę z 13-punktową przewagą.
W drugiej połowie oglądaliśmy dobrą grę w wykonaniu Solparku. Na parkiecie błyszczała Patrycja Bajerska, która miała w tym meczu 100 proc. skuteczności w rzutach za dwa punkty. Pabianiczanki dobrze broniły i zbierały piłki z tablic. W pewnym momencie nasza drużyna miała już 19 punktów przewagi, a przyjezdne nie mogły sprawnie skonstruować akcji. Jednak mimo dobrej obrony Solparku, Katarzyna Motyl zdobyła aż 26 punktów i sprawiła dużo problemów naszym koszykarkom.
Ostatnia kwarta to początkowa gra kosz za kosz, ale później rozstrzelała się Julia Drop i przewaga stopniała do 12 punktów. W końcówce kolejne „trójki” rzuciła Kowalska i Joanna Szałecka, i cały mecz zakończył się zwycięstwem Solparku. Jest to bardzo duży krok w kierunku ekstraklasy, co na pewno cieszy zarówno kibiców, jak i zawodniczki oraz trener Edytę Koryznę.
Kolejny mecz Solpark rozegra na wyjeździe z GTK Wejherowo 26 marca.
Solpark: Marta Błaszczyk 23, Monika Szulc 15, Patrycja Bajerska 14, Joanna Bogacka i Anna Krajewska po 7, Joanna Szałecka i Magdalena Kowalska po 6, Katarzyna Salska 3, Renata Piestrzyńska 2, Sylwia Włodarek, Aleksandra Szałecka. Trener: Edyta Koryzna.