Zaczęło się od celnego osobistego krakowianek, ale błyskawicznie odpowiedziały miejscowe. Przez kilka minut trwała gra kosz za kosz i przeciwniczki minimalnie prowadziły. Wtedy z ławki rezerwowych weszła Patrycja Bajerska i wraz z Joanną Bogacką wyprowadziły Solpark na bezpieczne prowadzenie.

Nasze koszykarki tradycyjnie już przespały trochę początek II kwarty i rywalki trochę odrobiły, ale akcje Moniki Szulc i najskuteczniejszej tego dnia Marty Hylewskiej pozwoliły utrzymać przewagę. Celna „trójka” Bogackiej w ostatniej sekundzie dała remis w tej części meczu i nadal 7 punktowe prowadzenie.
Przeciwniczki w III kwarcie na początku trochę postraszyły, ale dobra obrona gospodyń sprawiła, że Korona zaczęła się gubić i popełniać błędy. W pewnym momencie meczu nasze koszykarki trzy razy pod rząd w tej samej akcji nieskutecznie rzucały za trzy, ale co się odwlecze to nie uciecze i po dobrze obronionej kontrze przeciwniczek Magdalena Kowalska w końcu trafiła zza linii 6,75m. Świetna gra pabianiczanek w końcówce a szczególnie dobra gra Anny Krajewskiej na rozegraniu powiększyła przewagę przed IV kwartą.
Ostatnia część spotkania to niemalże idealna gra naszych zawodniczek! Dzięki żelaznej obronie koszykarki Korony Kraków nie zdobyły w tej kwarcie nawet jednego punktu. To świadczy tez o tym, że nasze grały czysto nie popełniając bezsensownych fauli. Pabianiczanki co chwila punktowały, a próby rzutów za 3 przeciwniczek były bardzo niecelne.

Zwycięstwo 79:49 w tak efektownym stylu to zasługa całej drużyny, bo wszystkie zawodniczki – nawet te, które grały krótko - dołożyły swoją cegiełkę, jeśli nie w ataku to w obronie. To był najlepszy mecz naszych koszykarek w tym sezonie i liczymy kolejne takie zwycięstwa.

Następny mecz rozegrany zostanie 11 grudnia w Jeleniej Górze z tamtejszym Finepharmem Karkonosze.

Solpark Kleszczów Pabianice – Korona Kraków 79:49 (24:17, 16:16, 18:16, 21:0)

Solpark: Marta Hylewska 20, Joanna Bogacka 19, Patrycja Bajerska 15, Monika Szulc 9 , Renata Piestrzyńska 6, Joanna Szałecka 4, Magdalena Kowalska 3, Marta Błaszczyk 2, Anna Krajewska 1, Marta Olejnik, Sylwia Włodarek. Trener: Edyta Koryzna.

Korona: Paulina Dąbkowska 16, Agnieszka Krzywoń 9, Karolina Hajduk 8, Magdalena Paluszek 7, Katarzyna Płazińska 5, Natalia Pacuła, Magdalena Grzelak 2, Ewa Moc, Klaudia Siudek, Kinga Wilk, Klaudia Pac. Trener: Andrzej Włodarz.