W II rundzie zdeklasowały Super Pol Tęczę Leszno, wygrywając 81:53. Teraz w III rundzie pokonały kolejnego rywala z FDE – Ineę AZS Poznań 70:64 (11:21, 18:18, 24:13, 17:12).

Pierwsza kwarta to popis Inei. Raz za razem poznanianki trafiały za trzy. W drugiej grała druga piątka AZS i nasze mogły ją wygrać, ale nie wykorzystały kilku dogodnych sytuacji. W trzeciej skuteczność pabianiczanek była imponująca. Seriami punkty zdobywały Błaszczyk i Bajerska. Trójką popisała się Krajewska. Dwukrotnie po przechwytach i szybkich kontrach punkty zdobyła Piestrzyńska. W 29. min. meczu po kontrze Bogackiej Solpark prowadził 53:50.

W ostatniej odsłonie AZS odrobił szybko straty i w 33. min. odzyskał prowadzenie (58:55). Później ładnymi akcjami Szałecka i Bajerska wyprowadziły nasze na prowadzenie 68:61. Mogło być jeszcze lepiej, ale pabianiczanki aż pięciokrotnie nie trafiały z osobistych. Ostatnia minuta nerwowa i szczęśliwa dla Solparku, bo 3 wolnych nie trafiły poznanianki. W odpowiedzi dwukrotnie trafiła tak Bogacka i było po meczu.

Kolejny rywal Solparku zostanie wylosowany z eksportowej naszej czwórki: Lotos, Wisła, Gorzów lub Toruń. Mecz będzie rozegrany u nas 5 stycznia, a losowanie zaplanowano na 21 grudnia.

Punkty dla naszych zdobyły: Patrycja Bajerska 20, Marta Błaszczyk 13, Marta Hylewska, Joanna Bogacka i Joanna Szałecka po 7, Monika Szulc i Renata Piestrzyńska po 4, Anna Krajewska i Sylwia Włodarek po 3 oraz Magdalena Kowalska 2.
Najskuteczniejszymi poznaniankami były: Żaneta Durak 14, Joanna Kędzia 9, Elżbieta Mowlik i Wioletta Wiśniewska po 8, Agnieszka Makowska 7 i Chinyre Ukoh 5.

W niedzielę o 17.00 kolejny mecz w 1CLK. Do Pabianic przyjeżdża trzeci zespół tabeli – Ostrovia. Wstęp na mecz wolny.