Pierwsza połowa meczu to gra kosz za kosz, ale z przewagą drużyny gości. Nasze koszykarki nie potrafiły wykorzystać przewagi pod tablicami. Gra toczona była w dość szybkim tempie, a obie strony notowały dużo strat (17 naszych). Mecz przypominał trochę ten z memoriału Małgorzaty Gliszczyńskiej. W drugiej kwarcie gra naszych zawodniczek trochę się poprawiła i do przerwy wygrywały jednym punktem (25:24).

Drugą połowę nasze koszykarki zaczęły lepiej, ale przyjezdne nie pozostawały dłużne i prowadzenie zmieniało się. Ważne punkty w trzeciej kwarcie rzuciła Magdalena Kowalska, a w drużynie gości „szalała” Karolina Kaczmarek. Jednopunktowe prowadzenie Ostrovii przed ostatnią częścią meczu to głównie jej zasługa.
Ostatnią kwartę otworzył celny rzut Renaty Piestrzyńskiej i akcja 2+1 Moniki Szulc. Później „trójkę” dołożyła Marta Błaszczyk, ale szybkie odpowiedzi koszykarek z Ostrowa znowu dały wynik remisowy. Kilka akcji po obu stronach dały na 3 minuty przed końcem wynik 49:46 dla nas. Jeden z najlepszych meczy w sezonie rozgrywała Monika Szulc, która raz po raz zdobywała punkty i to w dużej mierze dzięki niej Solpark wygrał ten mecz. W końcówce pabianiczanki grały dobrze w obronie i walczyły o każda piłkę do samego końca. To pozwoliło utrzymać przewagę i cały mecz zakończył się zwycięstwem 54:49.
Był to ostatni mecz naszych koszykarek w tym roku. 8 stycznia w Piasecznie Solpark będzie grał z tamtejszym IDS BUD. Wcześniej 5 stycznia zostanie rozegrany mecz IV rundy PP. Przeciwnik będzie wybrany na losowaniu 21 grudnia.

Solpark – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 54:49 (10:12, 15:12, 13:16, 16:9)
Solpark: Monika Szulc 21, Marta Błaszczyk 10, Magdalena Kowalska 6, Joanna Bogacka 5, Anna Krajewska, Joanna Szałecka po 3, Renata Piestrzyńska, Patrycja Bajerska, Marta Hylewska po 2, Sylwia Włodarek, Marta Olejnik. Trener: Edyta Koryzna.
Ostrovia: Karolina Kaczmarek 12, Agata Krygowska 10, Milena Krzyżaniak 9, Martyna Cebulska 8, Magdalena Parysek 6, Elżbieta Paździerska 4, Sandra Nowicka, Małgorzata Czaska. Trener: Piotr Czaska.