W niespodziewanie wygranym 1:0 sparingu z I-ligowym Łódzkim Klubem Sportowym wystąpili Michał Bogdan oraz Piotr Szynka.

Pierwszy, który ostatnio grał w IV-ligowym Włókniarzu, a jest wychowankiem PTC, przebywał na boisku do 60. minuty, kiedy zmienił go Krystian Wojtczak. Jest to drugie podejście tego zawodnika do drużyny Zawiszy, gdyż był już na testach w tym zespole.

Całą pierwszą połowę grał natomiast snajper PTC, a wychowanek Włókniarza – Piotr Szynka. Dla 21-letniego „Pepe” to kolejne testy na tym poziomie rozgrywkowym, w przeszłości dwukrotnie nie znalazł uznania w oczach sztabu III-ligowego Włókniarza Zelów.

To nie koniec pabianickich akcentów w tym spotkaniu. Pełne 90 minut rozegrał wychowanek Włókniarza, od czterech sezonów zawodnik Zawiszy, 25-letni Marcin Rutkowski. W drugiej połowie bramki strzegł wychowanek GLKS-u Dłutów i były zawodnik PTC, a od dwóch lat bramkarz Zawiszy, 29-letni Kamil Adamek.

Piątym i jedynym po drugiej stronie barykady pabianiczaninem, który wystąpił w tym meczu, był bramkarz ŁKS – Adrian Olszewski. 19-letni wychowanek Włókniarza, który w poprzednim sezonie zaliczył debiut w Ekstraklasie, grał do 60. minuty.

W kadrze drużyny ze Rzgowa wiosną byli także dwaj byli juniorzy Włókniarza – Damian Sztandor oraz Hubert Rechciński.

Sam mecz zakończył się niespodziewanym zwycięstwem niżej notowanej Zawiszy. W pierwszej połowie rzutu karnego dla łodzian nie wykorzystał Paweł Sasin. Strzał z jedenastu metrów byłego zawodnika m.in. Lecha, Korony i Cracovii obronił testowany w Zawiszy Marcin Pająk (przez prawie 5 lat rezerwowy w… ŁKS-ie).

W 67. min jedyną jak się okazało bramkę w meczu zdobył strzałem z rzutu wolnego z 30 metrów Marcin Zimoń.

Dla obu testowanych pabianiczan (Bogdan i Szynka) był to drugi test w barwach Zawiszy w minionym tygodniu. Obaj w środę zagrali w wygranym 2:1 meczu z beniaminkiem IV ligi – Górnikiem Łęczyca. Wszyscy zawodnicy dostali taki sam wymiar czasu na zaprezentowanie swoich umiejętności. W pierwszej połowie spośród pabianiczan grali Adamek, Rutkowski i Bogdan, a w drugiej Szynka.

Warto dodać, iż od dwóch tygodni trenerem Zawiszy jest 35-letni Michał Buchowicz, który jeszcze w poprzednim sezonie sam reprezentował barwy zespołu ze Rzgowa jako zawodnik.