Włókniarz rozpoczął nieźle. Już w 3. minucie strzał na bramkę gości oddał Grzegorz Gorący, lecz piłka poszybowała nad bramką. Chwilę później goście minimalnie chybili, tak samo jak w 15. minucie, gdy Damian Rzeźniczak z ulgą odetchnął, widząc, jak piłka o centymetry mija jego bramkę.

Zawisza miał przewagę, ale niewiele z niej wynikało. Kolejne centry lądowały w rękach Rzeźniczaka, który niepodzielnie królował na przedpolu własnej bramki. W 33. minucie goście w koncertowy sposób spartolili sytuację sam na sam. Pięć minut później Piotr Maślakiewicz sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Olszewskiego. Sędzia podyktował rzut wolny z 23 metrów. I choć Rzeźniczak pieczołowicie ustawiał mur, sam poszkodowany huknął precyzyjnie nad murem i obok rąk wyciągniętego jak struna bramkarza. Było 0:1, a mogło być 0:2, jednak golkiper Włókniarza w sobie tylko znany sposób przed przerwą wybił na rzut rożny strzał z bliska.

Po przerwie Rzgów kontrolował sytuację na boisku. W 51. minucie Adrian Potrzebowski wybił piłkę lecącą do bramki. Dwie minuty później po podaniu Krzysztofa Rudzkiego, Paweł Leonow był sam na linii pola karnego, ale nawet nie trafił w światło bramki. W 62. minucie fura ze szczęściem zaparkowała za bramką Rzeźniczaka, bo bramkarz „zielonych” najpierw fantastycznie wybił na róg strzał z bliska, a po kornerze goście pomylili się o milimetry.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 67. minucie po kolejnym kornerze głowę przyłożył Bronka i było 0:2. Włókniarz próbował się odgryźć, ale gdy Grzegorz Gorący z rzutu wolnego trafił w kolana piłkarzy stojących w murze, niektórzy kibice wściekli się tak mocno, że wyszli ze stadionu.

W 80. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska musiał zejść Maślakiewicz. 60 sekund później Dawid Acela minął bramkarza gości, ale jego strzał do pustej bramki zablokował obrońca. W 85. minucie przyjezdni dobili Włókniarza, trafiając w dalszy róg bramki Rzeźniczaka. Mogło się skończyć na 0:4, ale w 90. minucie gracz ze Rzgowa trafił w stojącego na linii bramkowej Mateusza Klimka.

Włókniarz – Zawisza Rzgów 0:3 (0:1)

Gole: Olszewski 38., Bronka 67., Marcioch 85.

Włókniarz: Rzeźniczak – Klimek, Maślakiewicz, Mendak, Rudzki – Dobroszek, Potrzebowski, Bieliński (46. Skowronek), Acela, Gorący – Leonow.