Właśnie w Brzezinach pabianickim drużynom gra zawsze szła jak krew z nosa. Tym bardziej cieszy efektowne zwycięstwo „fioletowych” w przeddzień 110. rocznicy powstania klubu. Już po 120 sekundach PTC cieszyło się z gola, którego autorem był Przemysław Bartyzel, wykorzystując podanie Łukasza Sikorskiego. W 10. minucie było już 0:2, gdy po akcji Sikorskiego z Mateuszem Klingiem, Piotr Szynka wypatrzył Bartyzela, który nie miał kłopotu ze skierowaniem piłki do siatki. Brzezinianie zdobyli kontaktowego gola w 22. minucie.

Trzeciego gola pabianiczanie zdobyli w 66. minucie, gdy Szynka minął bramkarza i wyłożył piłkę Jackowi Hilerowi, który wpakował futbolówkę do siatki. Osiem minut później kolejną asystę zanotował Szynka, który zagrał do nieobstawionego Rafała Cukierskiego, a „Cukier” zdobył czwartego gola. Piąte i szóste trafienie to dzieło rezerwowego Artura Klimka. W 84. minucie wykorzystał podanie Adriana Kopki, zaś 180 sekund później dopełnił formalności po zagraniu Bartosza Znojka.

Start Brzeziny – PTC 1:6 (1:2)

Gole dla PTC: Bartyzel 2., 10., Hiler 66., Cukierski 74., Klimek 84., 87.

PTC: Wilczyński - Kopka, Wijata, Ziółkowski, Pintera - Bartyzel, Sikorski, Kling (70. B.Znojek), Cukierski - Hiler (77. Klimek), Szynka.