W tym czasie wychowanek Włókniarza wystąpił we wszystkich trzech sparingach młodych legionistów. W pierwszym ze spadkowiczem z I ligi, Olimpią Elbląg Przemek grał 30 minut (każdy zawodnik dostał taki sam wymiar czasu gry) i zdobył jedyną, jak się okazało, bramkę w meczu. W drugim spotkaniu z III-ligowym MKS-em Korsze, zremisowanym 1:1, Kita wszedł w 50. min i popisał się m.in. solowym rajdem, po którym padł w polu karnym, ale sędzia „jedenastki” nie odgwizdał. W ostatnim meczu z III-ligowym Huraganem Morąg pabianiczanin wybiegł w pierwszym składzie i grał do 50. minuty, ale pomimo szans bramki nie zdobył. Młoda Legia wygrała ten mecz 2:0.

Po tym spotkaniu akceptację sztabu szkoleniowego dostało dwóch z trzech testowanych zawodników. Oprócz Kity bliski podpisania kontraktu jest także Patryk Mikita z Agrykoli Warszawa. Teraz wszystko zależy od powodzenia negocjacji menedżerów z klubem.