PTC Pabianice – Kolejarz Łódź 1:3 (0:0)

Po ubiegłotygodniowym laniu 2:5 z 11. w tabeli Sokołem II Aleksandrów, teraz ulegli 1:3 9. Kolejarzowi Łódź. Jedyną bramkę dla PTC zdobył Rafał Bargiel.

Pierwszą połowę lepiej przemilczeć, piłkarze i trenerzy obu drużyn chcieliby ją chyba jak najszybciej zapomnieć, bo na boisku nie działo się kompletnie nic.

Druga odsłona była już zdecydowanie lepsza. Zaczęło się od wyjścia na prowadzenie pabianiczan. Bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Rafał Bargiel, choć swój udział przy trafieniu miał także Przemysław Felczak. „Felek”, choć nie dotknął futbolówki, to zmylił bramkarza, dzięki czemu piłka wpadła do siatki.

Z prowadzenia PTC cieszyło się jednak dosłownie minutę, złe zagranie Felczaka zakończyło się stratą i kontratakiem, po którym padła wyrównująca bramka.

Później pabianiczanie mieli jeszcze kilka okazji, ale znów byli bardzo nieskuteczni. Stuprocentową skutecznością błysnęli natomiast rywale, którzy stworzyli sobie jeszcze dwie sytuacje bramkowe i obie wykorzystali, wygrywając spotkanie 3:1.

PTC: Wilczyński - Madejski, Kaźmierczak, Drewniak Kling, Świercz, Bargiel, Bartyzel, Cukierski - Janica, Gromadzki. Na zmiany: Znojek - Szynka, Madajczyk, Felczak, Przybylski, Pintera.

Jeśli pozwolą warunki atmosferyczne, to we wtorek o godz. 17.30 przy ul. Sempołowskiej rozegrany zostanie sparing z Włókniarzem Pabianice. Będzie to przedostatni mecz kontrolny przed ligowymi zmaganiami. Na koniec PTC grać będzie ze swoimi juniorami.