PTC Pabianice - LKS Gałkówek 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Przemysław Felczak 35. min, 2:0 - Piotr Szynka 80. min.

„Fioletowi” nie zwalniają tempa. Po wygranych 3:0 z Turem Ozorków, 4:0 z MKS-em 2000 Tuszyn i 3:1 z Górnikiem Łęczyca tym razem 2:0 pokonali na własnym stadionie przedostatni w tabeli LKS Gałkówek. Nie był to wielki mecz w wykonaniu podopiecznych Andrzeja Dobroszka, ale cel został zrealizowany – kolejne trzy punkty trafiły na konto drużyny z Pabianic.
Spotkanie to było z pewnością słabsze w wykonaniu PTC niż mecz z Górnikiem Łęczyca, ale gospodarze kontrolowali grę na boisku. Bramkę na 1:0 w 35. minucie zdobył Przemysław Felczak. Wcześniej i później piłkarze z ul. Sempołowskiej mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, co z pewnością odebrałoby ochotę do gry rywalowi, zawodziła jednak nieco skuteczność. Pomimo tego co wskazuje tabela przyjezdni nie okazali się wcale „chłopcem do bicia” i postawili gospodarzom ciężkie warunki poparte ambitną grą. Także LKS Gałkówek miał swoje okazje do zdobycia bramek, ale dobrze na posterunku spisywał się Wojciech Suchecki. Dopiero na dziesięć minut przed końcem meczu wprowadzony w drugiej połowie Piotr Szynka strzelił drugą bramkę dla PTC i ustalił tym samym wynik meczu.
Dzięki tej wygranej i porażce 0:1 LKS Różycy w meczu z GKS-em Bedlno, PTC awansowało na 3. miejsce w tabeli. Do drugiego Startu „fioletowi” tracą trzy punkty i trzy razy tyle do liderującego Włókniarza Zgierz.

Już jutro o godzinie 17.30 piłkarze PTC podejmować będą na własnym stadionie w ramach 25. kolejki LKS Różycę. Spotkanie to obok pojedynku Startu Brzeziny z Włókniarzem Zgierz zapowiada się najciekawiej spośród wszystkich meczów najbliższej kolejki.

Skład PTC: Wojciech Suchecki – Paweł Drewniak (35. min, Marcin Gabrysiak), Rafał Rażniewski, Łukasz Pintera – Jakub Tybura, Rafał Komorowski, Kacper Kosmala, Łukasz Dziąg, Michał Bogdan (85. min, Dawid Kubasiewicz) – Przemysław Felczak (55. min, Piotr Szynka), Robert Kacprzyk (65. min, Rafał Bargiel). Ławka rezerwowych: Marcin Kowalski – Kamil Wlazło, Jarosław Szmytka.