MGLKS Uniejów/Ostrowsko – PTC Pabianice 5:2 (1:1)

Bramki dla PTC: Piotr Szynka 25. min i 50. min

Na zakończenie sezonu PTC uległo 2:5 (1:1) na wyjeździe MGLKS-owi Uniejów/Ostrowsko. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do pabianiczan. „Fioletowi” nie wykorzystują jednak dogodnych okazji, a sami popełniają błąd, faulując rywala w polu karnym i do przerwy mamy wynik 1:1 (sytuację sam na sam wykorzystuje Szynka).

Kilka minut po wznowieniu gry nieporozumienie bramkarza z obrońcą wykorzystuje Szynka i strzelając 24 gola w sezonie wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Dwie minuty później rywale doprowadzają do wyrównania i łapią wiatr w żagle. Dążący do zwycięstwa gospodarze w ostatnich dziesięciu minutach zdobywają 3 gole (w tym 2 z rzutów karnych), zapewniając sobie efektowne zwycięstwo na koniec sezonu. „Fioletowych” dobija bramkarz Uniejowa, który najpierw kapitalnie broni sytuację sam na sam, a na koniec skutecznie egzekwuje rzut karny, ustalając wynik spotkania na 5:2.

PTC: Wilczyński (46. min, Znojek) - Drewniak, Kaźmierczak, P. Przybylski, Madejski (46. min, Bartyzel) - M. Przybylski, Świecz, Komorowski, Kling (60. min, Hetmanek) - Cukierski (70. min, Kopka), Szynka.

Ostatecznie PTC kończy sezon na 6. pozycji z 44 punktami, czyli o… 33 punkty za Górnikiem Łęczyca, który w cuglach wygrywa „okręgówkę” i uzyskuje awans do IV ligi. Jaki to był sezon? Z pewnością dziwny. Jesienią podopieczni Leszka Józefiaka bili się o awans, a rundę skończyli z 30 punktami (o 4 oczka za Górnikiem), wiosną zaś role całkiem się odwróciły i udało się zebrać jedynie 14 oczek w 15 meczach. Na podsumowania przyjdzie jednak jeszcze czas.

*  *  *

Wychowanek PTC od wiosny grający w Sokole Pniewy (studia na poznańskim AWF-ie), 20-letni Miłosz Łondka wywalczył awans do IV ligi ze swoim nowym zespołem.

*  *  *

Rewelacja jesieni – GLKS Dłutów zajmuje na koniec sezonu 13. miejsce w lidze okręgowej i wraca do A-klasy. Podopieczni Zdzisława Leszczyńskiego, którzy jesienią zadziwiali wszystkich i na półmetku sezonu zajmowali 6. miejsce z 23 punktami, wiosną kompletnie zawiedli. Zaledwie trzy zwycięstwa i dwa remisy nie wystarczyły do wywalczenia utrzymania. Do celu zabrakło… 1 punktu.