MGLKS Termy Uniejów – PTC Pabianice 5:1(3:1)

Bramki: 1:0 – Tomasz Jatczak 4. min, 2:0 – Janusz Jonczyk 12. min, 2:1 – Jacek Hiler 21. min, 3:1 – Janusz Jonczyk 24. min, 4:1 – Janusz Jonczyk 72. min, 5:1 – Damian Charuba 89. min.

Od początku meczu swój styl gry narzucili gospodarze. Już w 3. min gry Tomasz Jatczak wyszedł sam na sam z Radomirem Znojkiem, ale golkiper PTC wygrał ten pojedynek. Rywale mieli rzut rożny. Pierwszy udało się wyjaśnić, ale tylko na chwilę. Drugie dośrodkowanie z narożnika boiska zakończyło się już bramką dla rywali. Po zamieszaniu w polu karnym Łukasz Pintera wybił piłkę z linii, ta trafiła jednak do ustawionego na 15. metrze Jatczaka, który silnym strzałem umieścił ją w siatce.

Niespełna dziesięć minut później było już 2:0. Po łatwej stracie w środku pola, Jacek Dutka natychmiast uruchomił swojego prawoskrzydłowego – Artura Stasiaka, który bez namysłu obsłużył dokładną wrzutką Janusza Jonczyka, a ten pewnym strzałem pokonał Znojka.

W 21. min nadzieję w serca pabianiczan wlał Jacek Hiler, który przedarł się lewą stroną i strzałem w krótki róg zdobył bramkę kontaktową. Już trzy minuty później rywale znów prowadzili jednak dwiema bramkami. O jednego rywala za dużo przedryblować chciał Mateusz Gromadzki, co skończyło się łatwą stratą. Rywale wymienili trzy szybkie podania i Jonczyk stanął oko w oko ze Znojkiem, a snajper Uniejowa takich okazji nie zwykł marnować.

Jeszcze przed przerwą rywale mieli co najmniej dwie dogodne okazje na podwyższenie, ale dobrze spisywał się Znojek. PTC zerwało się tylko raz. Lewą stroną przedarł się Felczak, ale będąc sam na sam z Michałem Warcholińskim przestrzelił.

W drugiej połowie przewaga rywali była jeszcze bardziej widoczna. Zaraz po wznowieniu gry gospodarze rozpoczęli szturm na bramkę PTC, ale dobrze spisywał się Znojek, który dwukrotnie bronił bomby z dystansu Dariusza Piasecznego. Pabianiczanie znów odpowiedzieli zaś tylko jedną akcją, ale mogła ona ponownie przynieść bramkę kontaktową. Podanie z boku boiska otrzymał Hiler, ale mając przed sobą całą bramkę uderzył co prawda mocno, lecz wprost w bramkarza.

Bramka kontaktowa więc nie padła, a w 72. min rywale podwyższyli wynik. Po podaniu Dutki za plecy obrońców znów sam na sam ze Znojkiem wybiegł Jonczyk i skompletował hat-tricka.

W samej końcówce meczu wynik na 5:1 dla rywali ustalił zaś Damian Charuba, który przy biernej postawie obrony PTC dwukrotnie dobijał uderzenie Grzegorza Dąbrowskiego.

Jak się jednak okazało, najważniejsze miało dopiero nastąpić. W drodze powrotnej z Uniejowa do dymisji podał się bowiem trener Leszek Józefiak. Na razie nie wiadomo, kto zajmie jego miejsce.

PTC: R. ZnojekDrewniak, Pankiewicz, P. Przybylski (46. min, Kaźmierczak), PinteraM. Przybylski (30. min, Sikorski), Cukierski, Bartyzel, Gromadzki (70. min, Madajczyk) - Felczak, Hiler (75. min, Hetmanek).

Żółte kartki: Sikorski.

Po 11 meczach PTC z 12 punktami zajmuje 12. miejsce. W sobotę o godz. 15.00 „fioletowi” zagrają na wyjeździe z ostatnim w tabeli GLKS-em Dłutów.