Totalny outsider z Andrzejowa (zero punktów w dwunastu spotkaniach) grał w tym sezonie po raz pierwszy na własnym stadionie. Nic przeto dziwnego, że do pojedynku z wiceliderem gracze z Andrzejowa podeszli niezwykle ambitnie. Przez pierwsze pół godziny grający na stojąco piłkarze Włókniarza niewiele mogli zdziałać na boisku. Właściwy rytm gry zaczęli łapać dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. W 35. minucie po „centrostrzale” jednego z piłkarzy „zielonych” bramkarz Polonii wypuścił piłkę z rąk, a Mateusz Seliwiorstow, który wyrósł przed nim jak spod ziemi, wepchnął piłkę do siatki.

W drugiej połowie gospodarze słono zapłacili za ambitną postawę z pierwszej części meczu. Nie dość, że opadli z sił, to jeszcze zaczęły ich łapać skurcze. Mimo tego próbowali wyrównać. Taka postawa była wodą na młyn dla pabianiczan, którzy wyprowadzali kontry. W ataku niemożliwie pudłowali jednak Artur Kulik i Grzegorz Gorący, a już samego siebie przechodził Patryk Olszewski. Niewiele lepiej było, gdy na murawie pojawili się zmiennicy: Patryk Sumera i Damian Madaj. Robili dokładnie to samo, co poprzednicy.

Chociaż Sumera zreflektował się na dwie minuty przed końcem spotkania i celnym strzałem głową zamknął dośrodkowanie Olszewskiego. Potem wreszcie swoją sytuację strzałem w długi róg wykorzystał Gorący i ustalił wynik spotkania.

- Mogliśmy wygrać ten mecz spokojnie wynikiem dwucyfrowym, ale seryjnie marnowane sytuacje skutecznie nam to uniemożliwiły. Nie ma zawodnika w liniach ofensywnych, który nie mógł ustrzelić dziś hat-tricka – przyznaje Jacek Włodarczewski, trener Włókniarza. – Graliśmy bez kilku doświadczonych piłkarzy i potwierdziło się, że młodzież nie jest w stanie utrzymać tempa i jakości gry przez całe 90 minut.

Ponieważ dotychczasowy lider Andrespolia Wiśniowa Góra tylko zremisował u siebie z Orłem Parzęczew 1:1, Włókniarz wskoczył na czoło stawki. I oby tam pozostał do końca rozgrywek!

Polonia Andrzejów – Włókniarz 0:3 (0:1)
Gole: Seliwiorstow 35., Sumera 88., Gorący 89.
Włókniarz: Rzeźniczak – Olejnik, Seliwiorstow, Piotrowski – Klimek, Rudzki, Grzejdziak (55. Sumera), Olszewski (89. Włodarczewski), Stępiński – Gorący, Kulik (65. Madaj).