Takich czasów dożyliśmy, że dwie drużyny z naszego powiatu w poszukiwaniu godziwych warunków do gry dotarły aż do… Aleksandrowa Łódzkiego. Dla „fioletowych” była to pierwsza wygrana podczas przygotowań.

- Okazuje się, że przy minus dziesięciu stopniach też można pokazać kawałek dobrego futbolu – mówi Michał Buchowicz, trener PTC. - Nasze zwycięstwo powinno być wyższe, ale w pierwszej połowie fantastycznych sytuacji nie wykorzystali Rafał Cukierski i Kacper Stańczyk.

„Cukier” otworzył jednak wynik meczu, a na 2:0 podwyższył Dawid Boratyński. Po zmianie stron do siatki Orła trafiło dwóch testowanych piłkarzy. Oprócz testowanych, zaprezentowali się 16-letni wychowankowie: Patryk Stachowski i Klaudiusz Mazurowski oraz nowy stoper Marcin Turek, który wraca do futbolu po dłuższej przerwie.

W sparingu zabrakło kontuzjowanych Filipa Stuchały i Kamila Stolarka oraz Jacka Hilera, Bartłomieja Bielaka, Radosława Wawrzeniaka i bramkarza Krystiana Wawrzyńskiego.

PTC – Orzeł Piątkowisko 4:0 (2:0)

Gole: Cukierski, Boratyński, testowany, testowany

PTC: testowany – Stachowski, Drewniak, Sikorski, Stańczyk – Cukierski, Kaźmierczak, testowany, Szynka, Boratyński – testowany. Na zmiany: Kaczmarkiewicz, Pruszkowski, Turek, Mazurowski.

Orzeł: Bogdan – Wąs, Piasny, Stolarczyk, Cander – Strzelecki, Kita, Majek, Szczęsny – Jaros, Wujak. Na zmianę: Stefański.