Kolejnym krokiem do tego celu była środowa wyjazdowa wygrana 3:1 (1:0) z GKS-em Bedlno.

GKS Bedlno – PTC Pabianice 1:3 (0:1)
Bramki dla PTC: Kacper Kosmala 20. min, Łukasz Dziąg 60. min, Piotr Szynka 66. min.

W spotkaniu z beniaminkiem z Bedlna piłkarze PTC dyktowali warunki gry przez niemal całe spotkanie. Wynik meczu po 20. minutach gry otworzył Kacper Kosmala. Do przerwy więcej bramek nie padło, więc pierwsze 45 minut zakończyło się minimalnym prowadzeniem gości. Kwadrans po przerwie pabianiczanie mocnej zaatakowali rywala, czego efektem były bramki Łukasza Dziąga i Piotra Szynki. Lekkie rozluźnienie w szeregach PTC spowodowało utratę bramki na dziesięć minut przed końcem spotkania, ale zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone i kolejne trzy oczka trafiły na konto „fioletowych”.

Dzięki tej wygranej i wysokiej porażce 1:4 Górnika Łęczyca ze Stalą Głowno, PTC awansowało z 4. na 3. pozycję i wciąż traci tylko punkt do Startu Brzeziny.

W sobotę 29 maja o godz. 17.00 podopieczni Andrzej Dobroszka podejmować będą przy ul. Sempołowskiej 12. w tabeli Stal Głowno. Niska pozycja rywala może zmylić, jednak pabianiczan czekać będzie z pewnością ciężki pojedynek. Zawodnicy z Głowno od zwycięstwa nad Włókniarzem Pabianice w 25. kolejce znajdują się bowiem na fali i w ostatnich 6 meczach aż pięciokrotnie wygrywali (w tym wysoko 7:2 nad MKS-em Tuszyn i ostatnio 4:1 nad mocnym Górnikiem Łęczyca), a przegrali jedynie 0:1 z liderem – Włókniarzem Zgierz. Zapowiada się więc ciekawy pojedynek.

Skład PTC: Wojciech Suchecki – Paweł Drewniak, Rafał Raźniewski, Łukasz Pintera – Jakub Tybura (46. min, Marcin Gabrysiak), Rafał Komorowski (65. min, Kamil Wlazło), Kacper Kosmala, Łukasz Dziąg (70. min, Mateusz Gromadzki), Michał Bogdan – Piotr Szynka, Przemysław Felczak (60. min, Rafał Bargiel).