Ledwie 120 sekund minęło od pierwszego gwizdka arbitra, a Krystian Wawrzyński już wyciągał piłkę z siatki. Po centrze z rzutu rożnego 34-letniego Mariusza Zasady (40 meczów w ekstraklasie w ŁKS i Polonii Warszawa) powstało zamieszanie, w którym najwięcej sprytu wykazał były gracz GKS-u Bełchatów, Konrad Niedzielski, kierując piłkę do siatki. W 35. minucie wielką klasę pokazał Zasada, uderzając nie do obrony tuż przy słupku i było 0:2.

Po zmianie stron nadal atakowali poddębiczanie, ale byli nieskuteczni, bądź świetnie bronił Wawrzyński. PTC miało okazję do zdobycia kontaktowego gola w 70. minucie, lecz Mateusz Żabolicki nie trafił do pustej bramki. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 81. minucie po indywidualnej akcji Dawid Boratyński minął bramkarza Neru i posłał piłkę do siatki. Pabianiczanie zwietrzyli szansę na remis. Nadziali się jednak na akcję gości. W 87. minucie wypożyczony z Widzewa 17-letni Grzegorz Brochocki pokonał Wawrzyńskiego i zapewnił awans gościom.

W PTC na lewej pomocy zadebiutował 19-letni Kacper Stańczyk, młodzieżowiec pozyskany z ŁKS-u.

PTC – Termy Ner Poddębice 1:3 (0:2)

Gole: Boratyński 81. - Niedzielski 2., Zasada 35., Brochocki 87.

PTC: Wawrzyński – Drewniak, Sikorski (48. Stolarek), Wawrzeniak, Stuchała – Bielak, Hiler, Kling (60. Kaźmierczak), Miszczak (46. Kaczmarkiewicz), Stańczyk – Żabolicki (71. Boratyński).