Włókniarz Pabianice – Widzew Łódź (juniorzy) 9:3 (5:0)

Bramki dla Włókniarza: Bartosz Bronka 2, Grzegorz Gorący 2, Ireneusz Grącki, Patryk Olszewski 3, Damian Kozłewski.

Mecz rozegrano na sztucznym boisku ChKS, a w skład przeciwnika wchodzili juniorzy Akademii Futbolu Widzewa i zawodnicy z drużyny młodej ekstraklasy. Rywal został dobrany pod kątem pierwszego meczu ligowego (przeciwnikiem będzie zespół Włókniarza Zgierz, który wiosną także będzie składał się głównie z juniorów).

Młodzi piłkarze Widzewa, choć mogli imponować wybieganiem, to byli niedojrzali pod względem taktycznym. "Zieloni” od początku dominowali na placu gry. Do przerwy prowadzili 5:0. Po przerwie dołożyli cztery kolejne trafienia, ale stracili trzy. Na murawie przebywała jednak „jedenastka” złożona z potencjalnych dublerów.

Trener Leszek Rosiński był zadowolony ze sparingu, który był jego zdaniem pożytecznym sprawdzianem. Szkoleniowiecwciąż ma niejasności na dwóch pozycjach, nie chce jednak zdradzić, co to za pozycje. Do gry powrócił kapitan Piotr Grącki. Piotrek dostał zgodę na treningi od lekarza i potrzebuje około 2-3 tygodni, aby nadrobić zaległości treningowe.

Choć już w sobotę 17 marca pierwszy mecz ligowy, to wciąż nie wiadomo, jaki skład personalny będzie miała kadra Włókniarza wiosną. W poniedziałek po południu ma odbyć się wewnętrzne spotkanie zarządu klubu z trenerami oraz rodzicami grup młodzieżowych. Sytuacja nie jest bowiem za wesoła, istnieje nawet realne zagrożenie, iż drużyna seniorów nie przystąpi do rozgrywek IV ligi! W klubie brakuje bowiem pieniędzy, nie ma co prawda długów, ale nie ma także środków na zgłoszenie nowych zawodników.

Jeśli znajdą się środki, to trener chętnie widziałby w swojej drużynie testowanych: Krzysztofa Ciszewskiego, Bartosza Rubinkowskiego, Piotra Grzejdziaka, Amadou Morou (nie grał w ostatnim sparingu, bo zmaga się z drobnym urazem) oraz bramkarza Marcina Kowalskiego (wychowanek Włókniarza, ostatnio Orzeł Piątkowisko, a wcześniej PTC oraz MKS Tuszyn).

Włókniarz: (I połowa) BartnikPietras, Kurzawa, Ciszewski, M. KosmalaBogdan, I. Grącki, Sulima, ŚwiątekBronka, Gorący. (II połowa) KowalskiKlimek, P. Grącki, K. KosmalaJanasiak, Usiak, Rubinkowski, Grzejdziak, KacprzykOlszewski, Kozłewski.

Jeśli pozwoli na to pogoda, to we wtorek o godz. 17.30 Włókniarz rozegra na boisku przy ul. Sempołowskiej sparing z PTC, który nie doszedł do skutku zarówno w zeszłą środę jak i czwartek.

W sobotę natomiast pierwsze ligowe starcie - o 15.00 w Zgierzu z Włókniarzem.