„Fioletowi” objęli prowadzenie w 24. minucie, gdy Piotr Szynka wyszedł sam na sam z bramkarzem. Próba lobu w wykonaniu „Pepe” skończyła się na poprzeczce. Najszybciej do piłki dopadł Łukasz Wojtczyk i głową skierował ją do siatki. Po 120 sekundach miejscowi przegrywali już 0:2. Tym razem rezerwowy Daniel Dudziński zagrał piłkę za linię obrońców, tam doszedł do niej Szynka i niemal natychmiastowym uderzeniem umieścił ją w bramce.

W 39. minucie gospodarze wykonywali rzut wolny z 17 metrów. Po strzale jednego z nich piłka odbiła się od poprzeczki, obrońcy „fioletowych” nie potrafili wybić futbolówki, przejął ją zatem napastnik Włókniarza i uderzeniem o słupek zdobył kontaktową bramkę. Nim sędzia skończył pierwszą połowę, znów z dobrej strony pokazał się Dudziński. Odebrał piłkę jednemu rywalowi, drugiego minął i uderzył nie do obrony w dalszy róg.

W drużynie PTC zadebiutował 15-letni junior, Jakub Szczyszek.

Włókniarz Konstantynów Łódzki – PTC 1:3 (1:3)

Gole dla PTC: Wojtczyk 24., Szynka 26., Dudziński 45.

PTC: Wilczyński – Stuchała (89. B. Znojek), Ziółkowski, Sikorski, Pintera – Bielak, Hiler, Kling (79. R. Znojek), Cukierski (15. Dudziński), Szynka (89. Szczyszek) – Wojtczyk (70. Kopka).