Start Brzeziny – PTC Pabianice 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 – Kamil Walczak 10. min (rzut wolny), 2:0 – Kamil Walczak 38. min, 2:1 – Piotr Szynka 61. min, 3:1 – Kamil Walczak 74. min (rzut karny), 4:1 – Damian Lewandowski 83. min

„Fioletowi” osłabieni brakiem trzech podstawowych zawodników linii środkowej: Łukasza Dziąga, Rafała Komorowskiego i Rafała Bargiela polegli w Brzezinach przegrywając aż 1:4 z tamtejszym Startem. Pabianiczanie słabo zagrali ten mecz głównie pod względem taktycznym. Widać było brak kluczowych graczy linii pomocy, a rezerwowi nie potrafili ich godnie zastąpić. Samo spotkanie też ułożyło się dla piłkarzy PTC dość pechowo. Już po dziesięciu minutach gry atomowym uderzeniem w okienko z rzutu wolnego popisał się Kamil Walczak. Później inicjatywę przejęli zawodnicy z Pabianic, ale dobre okazje zmarnowali Piotr Szynka i Kacper Kosmala, a Kamil Wlazło w stuprocentowej sytuacji uderzył ponad poprzeczką. To się musiało zemścić. W końcówce pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Walczak, który wykorzystał niezdecydowanie linii obronnej PTC we własnym polu karnym. Po przerwie bramkę kontaktową zdobył Piotr Szynka, ale były to tylko „złego miłe początki”. „Fioletowi” bowiem dążąc do wyrównania odkryli się w obronie, co zemściło się dwukrotnie. Najpierw w 74. min hat-tricka po kontrowersyjnym rzucie karnym podyktowanym za zagranie piłki ręką skompletował Walczak, a dziewięć minut później wynik spotkania ustalił Damian Lewandowski. Gospodarze mieli jeszcze dwie dogodne okazje, ale obronną ręką wyszedł z nich Adam Wilczyński. Jak podkreślił trener Andrzej Dobroszek, jego zawodnicy podeszli do tego meczu trochę bez wiary, a okoliczności straty bramek jeszcze bardziej podłamały wiarę w końcowy sukces i inaczej ten mecz nie mógł się zakończyć. Szkoda tym bardziej, iż gospodarze do tego meczu przystąpili w zaledwie 12-osobowym składzie, a mimo to potrafili wygrać. Już po spotkaniu za „pogawędkę” z arbitrem czerwoną kartkę otrzymał natomiast Mateusz Gromadzki.

PTC: Wilczyński - Drewniak, Raźniewski, Pintera - Kacprzyk, Kosmala, Wlazło (35. min, Gromadzki), Bogdan, Gabrysiak (15. min, Madajczyk; 55. min, Kling) - Felczak (46. min, Szmytka), Szynka.

Żółte kartki: Madajczyk, Kosmala.
Czerwona kartka: Gromadzki.

W sobotę szansa na rehabilitację, 9. w tabeli PTC podejmie u siebie sąsiada w tabeli – 10. Orzeł Parzęczew. Mecz ten rozpocznie się o godz. 15.00.

Pozostałe wyniki 11. kolejki: MKS 2000 Tuszyn – LKS Różyca 3:4, Orzeł Parzęczew – Victoria Rąbień 2:7, LKS Gałkówek – Krośniewianka Krośniewice 0:2, GKS Bedlno – KKS Koluszki 4:2, AZS WSEZ Kolejarz Łódź – MKS II Kutno 2:0, Stal Głowno – Górnik Łęczyca 1:2, Sokół II Aleksandrów Łódzki – Polonia Andrzejów 1:2.