Sokół II Aleksandrów Łódzki – PTC Pabianice 5:2 (3:0)

Bramki: 1:0 – Michał Kiński 3. min, 2:0 – Rafał Pszczółkowski, 3:0 – Krystian Wielemborek 33. min, 3:1 – Rafał Cukierski 58. min, 4:1 – Krystian Wielemborek 60. min, 5:1 – Krystian Wielemborek 80. min, 5:2 – Rafał Cukierski 90. min

Był to najsilniejszy dotychczas rywal PTC w czasie przygotowań. Wcześniej ogrywali oni A-klasowe: Burzę (4:0) oraz Iskrę (2:0), a także nieznacznie pokonali (2:1) 12. drużynę „okręgówki” LKS Różycę.

Mecz w Aleksandrowie był pierwszym pojedynkiem pabianiczan w tym roku na naturalnej murawie. Co prawda jej stan pozostawiał wiele do życzenia, ale obie drużyny miały takie same warunki.

Przeciwnicy zdominowali wydarzenia na boisku szczególnie w pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 3:0. Najlepszej okazji dla PTC nie wykorzystał Piotr Szynka, którego uderzenie z rzutu karnego obronił Marcin Stobiecki.

Po zmianie stron gra PTC wyglądała już dużo lepiej, ale brakowało skuteczności. Ostatecznie w ciągu drugich 45 minut obie drużyny strzeliły po dwie bramki. Dla „fioletowych” oba trafienia zaliczył Rafał Cukierski, zaś dla rywali znany w Pabianicach (z gry we Włókniarzu) Krystian Wielemborek, który do jednej bramki w pierwszej połowie dołożył kolejne dwie i skompletował hat-tricka.

W spotkaniu tym na pozycji prawego obrońcy testowany był nominalny skrzydłowy bądź napastnik – Mateusz Przybylski.

PTC: Znojek - Przybylski, Raźniewski, DrewniakCukierski, Kaźmierczak, Bargiel, Kling, Madajczyk - Janica, Felczak. Na zmiany: Świercz, Gromadzki, Szynka.

Już w środę „fioletowi” będą mogli udowodnić, czy wyciągnęli wnioski z tej porażki. W sparingowych derbach zmierzą się bowiem z IV-ligowym Włókniarzem. Miejsce i godzina meczu ustalone zostaną w przeddzień spotkania.