PTC awansowało do III rundy Pucharu Polski, w której może się zmierzyć m.in. z Widzewem lub ŁKS.

Dzielna ekipa z Pawlikowic bez straty gola wytrzymała 18 minut. Wtedy piłkę do siatki posłał Radomir Znojek. Tuż przed przerwą drugą bramkę dla pabianiczan zdobył Piotr Szynka. W 63. minucie rzut karny skutecznie egzekwował Mateusz Kling i było 0:3, a wynik w 82. minucie ustalił joker Mateusz Żabolicki. Trenera Łukasza Wijatę zapewne cieszy powrót do zespołu napastnika Artura Klimka, który sprawi, że konkurencja w ataku PTC będzie jeszcze większa.

Poznaliśmy też nazwiska piłkarzy, którzy wzmocnią drużynę „fioletowych” w nowym sezonie. Oprócz znanych już Daniela Dudzińskiego (rocznik 1995) z Jutrzenki Bychlew, Mateusza Żabolickiego (1994) i Kamila Świderskiego (1992) - obaj z GLKS Dłutów, w zespole z Pabianic zagrają obrońca Bartłomiej Bielak (1996) z Orlika Sobień i napastnik Łukasz Wojtczyk (1985) z GLKS Sarnów/Dalików. Ciekawym wzmocnieniem jest ten ostatni – trzy sezony temu zaliczył dość udaną rundę w trzecioligowym Sokole Aleksandrów Łódzki (14 meczów, 2 gole).

Burza Pawlikowice – PTC 0:4 (0:2)

Gole: R. Znojek 18., Szynka 44., Kling 63.,k., Żabolicki 82.

PTC: Wilczyński – B. Znojek, Bielak, Ziółkowski, Stuchała – Cukierski (70. Żabolicki), Kling, Hiler (85. Wijata), R. Znojek, Dudziński (64. Klimek) – Szynka.