II Halowy Turniej o Puchar Starosty Pabianickiego zaplanowano w Lutomiersku w sobotę (21 stycznia). Start o godz. 9.00 w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego 1.

W turnieju mogą brać udział jedynie zawodnicy zrzeszeni w danym klubie sportowym występującym w turnieju. Każdy zespół powinien wypełnić kartę zgłoszeniową oraz dokonać wpłaty wpisowego w wysokości 150 zł najpóźniej 30 minut przed rozpoczęciem turnieju. Opiekunowie każdej z drużyn powinni posiadać ważne badania lekarskie. Każdy z zawodników musi posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość.

Drużyny: maksymalnie 10 zawodników.

Czas gry: jeden mecz 14 minut bez przerwy.

System rozgrywek: trzy grupy 4-zespołowe – mecze każdy z każdym. Po 2 najlepsze drużyny z każdej grupy oraz 2 drużyny z 3. miejsc z najlepszym bilansem walczą w ćwierćfinałach, wygrani grają o miejsca 1.-4.

Zasady gry: drużyna składa się z 4 zawodników i bramkarza + zawodnicy rezerwowi; można dokonywać dowolną ilość zmian zawodników, zmiany „hokejowe”; wznowienie gry z autu nogą po aucie bramkowym bramkarz wznawia grę zagraniem ręką, maksymalnie do połowy boiska; zakaz wykonywania wślizgów w celu odebrania piłki; rzut karny w odległości 7 m do bramki, bramki do gry w piłkę ręczną; bramki nie można zdobyć bezpośrednio po rozpoczęciu gry od środka boiska, ani z autu; wszyscy zawodnicy zobowiązani są do posiadania odpowiedniego obuwia (halowego), kary czasowe: 1-2 minuty lub wykluczenie do końca meczu, po stracie bramki przez drużynę, której zawodnik odbywa karę, może on wcześniej wejść na plac gry, z wyjątkiem wykluczenia do końca spotkania; pozostałe przepisy gry zgodnie z ogólnymi przepisami piłki nożnej.

Nagrody: puchary za zajęcie 1., 2. oraz 3. miejsca. Wszystkie drużyny dostaną pamiątkowe dyplomy. Nagrody indywidualne dla wyróżniającego się zawodnika, wyróżniającego się bramkarza, króla strzelców. Przewidziane są również nagrody rzeczowe.

Organizatorem turnieju jest Konstantynowska Akademia Sportu.

Więcej info: Jakub Światłowski, tel. 505 540 449, e-mail jakub.swiatlowski@wp.pl  lub kas.biuro@gmail.com.