Mecz miał wyrównany przebieg jedynie do przerwy (prowadzenie PTC 1:0), kiedy to oba zespoły grały w swoich optymalnych składach. Po przerwie trener GLKS – Zdzisław Leszczyński postanowił wpuścić na boisko „drugi garnitur” i zmiana ta od razu uwidoczniła się w grze. Piłkarze PTC okazali się bezlitośni dla swoich mniej doświadczonych kolegów aplikując im 4 kolejne bramki i wygrywając cały mecz aż 5:1. Honorową bramkę dla zespołu z Dłutowa strzelił grający jeszcze niedawno w PTC – Przemysław Miszczak.

Kolejny sprawdzian PTC to środowy mecz w Łodzi przy ul. Milionowej 12 z UKS SMS Łódź. Początek  meczu o godz. 18.00.

PTC Pabianice – GLKS Dłutów 5:1 (1:0)
Bramki: Piotr Szynka (trzy), Dawid Kubasiewicz, Łukasz Dziąg (z karnego) – Przemysław Miszczak.

PTC: Kowalski - Raźniewski, Drewniak, Kwaśniak - Kacprzyk, Dziąg, Komorowski, Bargiel, Pintera - Kubasiewicz, Szynka. Na zmiany: Suchecki, Bogdan, Tybura i Gabrysiak.

GLKS: Szewczyk – Psuja, Sikorski, Wieczorek, Witkowski, Kruszek, Malinowski, Bartosik, Skiba, Łańcuchowski, Kowalczyk. Po przerwie grali także: Michlewski, Borowiec, Klimczak, Kudra, Woch, Cieślak i Szreter.