Bramki: 1:0 Igor Osiecki 6. min., 2:0 Jakub Hofman 18. min., 3:0 Karol Sieroń 27. min., 4:0 Karol Sieroń 35. min., 4:1 36. min., 4:2 38. min., 5:2 Igor Osiecki 44. min., 5:3 49. min., 6:3 Miłosz Mielczarek 57. min., 7:3 58. min., 8:3 Karol Sieroń 59. min.

Włókniarz rozpoczął mecz w składzie: Polak, Jastrząbek, Jachowicz, Unikowski, Szumski, Osiecki i Hoffman. Od początku to gospodarze kontrolowali grę, a przewagę potwierdzili bramką już w 6. minucie, kiedy to Igor Osiecki dokładnym strzałem pokonał bramkarza GKS-u Ksawerów.

Kolejna bramka padła po bardzo ładnej akcji Kamila Szumskiego, który przedarł się lewą stroną boiska i dokładnie dograł piłkę do Jakuba Hofmana. Ten z kolei podwyższył wynik na 2:0 dla Włókniarza.

W dwudziestej minucie na boisku zameldowała się nowa szóstka zawodników Włókniarza w składzie: Grys, Stankiewicz, Sieroń, Strzelecki, Kołodziej i Mielczarek. Ciężar strzelania bramek wziął na siebie Karol Sieroń, który w ciągu kilku minut strzelił dwie bramki. Prowadzenie 4:0 uśpiło grę gospodarzy, co wykorzystała drużyna GKS-u, strzelając w 36. i 38. minucie dwie bramki. Od tego momentu mecz się mocno wyrównał, a groźne sytuacje bramkowe pojawiały się pod każdą z bramek.

W 44. minucie Igor Osiecki pięknym strzałem z rzutu wolnego podwyższył wynik na 5:2. Ambitnie walcząca drużyna gości przeprowadziła jeszcze jedną składną akcję w 49. minucie, strzelając swoją trzecią bramkę. Końcowe minuty spotkania to koncertowa gra młodych zawodników Włókniarza, którzy w ciągu trzech minut strzelili 3 bramki. Na szczególną uwagę zasługuje bramka z 57. minuty, kiedy to Miłosz Mielczarek dokładnym strzałem z rzutu wolnego nie dał żadnych szans bramkarzowi GKS-u Ksawerów.

Kolejny mecz ligowy drużyna Włókniarza Pabianice rocznik 2005 rozegra na boisku PTC  przy ul. Sempołowskiej - 5 września o godzinie 17.30.

Włókniarz Pabianice: Mateusz Polak, Karol Sieroń, Jakub Jachowicz, Aleksander Kołodziej, Miłosz Mielczarek, Marcin Strzelecki, Jakub Stankiewicz, Szymon Unikowski, Jan Jastrząbek, Kamil Szumski, Igor Osiecki, Jakub Hoffman, Mateusz Grys, Michał Tybura.