Po przerwie wakacyjnej na parkiet powrócili szczypiorniści Pabiksu. W składzie drużyny zaszły duże zmiany. Zespół opuściło trzech zawodników z Piotrkowa, a w ich miejsce doszli zawodnicy dawnego AZS-u UŁ Politechnika Łódzka, występującego w poprzednim sezonie w I lidze. Są to: Bartosz Gościłowicz (nauczyciel w ZS nr 2), Damian Pieczyński, Marcin Morawiec, Kamil Stegliński, Kacper Łuczyński. Do Pabianic wrócił także z wypożyczenia wychowanek klubu - Marcin Trojanowski, a chęć grania w naszych barwach wyraził również Przemysław Borsuk z MOKS-u Słoneczny Stok Białystok. Ponadto do zespołu doszli utalentowani wychowankowie klubu: Dawid Forc, Dawid Świątek, Łukasz Pietrzykowski, Konrad Rydygier i Piotr Cieślik.

W terminarzu rozgrywek zaszły zmiany: ze względu na wycofanie się z rozgrywek Słonecznego Stoku Białystok, Anilany Łódź i AZS-u UW II Warszawa i dodatkowe dopuszczenie AZS-u AWF Warszawa, ostatecznie w rozgrywkach wystartuje 12 drużyn.

W okresie przygotowawczym pabianiczanie rozegrali tylko dwa mecze sparingowe i wartość zespołu poznamy dopiero w trakcie sezonu. Dla tego cieszy zwycięstwo w inauguracyjnym pojedynku na wyjeździe z CHKS-em Łódź 33:27. Widać w zespole potencjał i chęć woli walki. Pierwszą bramkę w nowym sezonie strzelił Bartosz Gościłowicz, ale w następnych minutach lepiej zaczęli grać łodzianie, którzy w 4. min objęli prowadzenie 3:1.

Od tego momentu Pabiks zaczął grać bardziej składnie i w 12. min wyszedł na prowadzenie 6:5. Znów po chwili dobrej gry nastąpił jednak okres słabszej i po naszych błędach gospodarze wyprowadzali raz za razem skuteczne kontry, obejmując w 18. min prowadzenie 12:7. Wtedy o czas poprosił trener Włodzimierz Stawicki i przekazał odpowiednie wskazówki meczowe. Ta chwila przerwy zaowocowała wspaniałymi akcjami naszego zespołu, który pozwolił miejscowym strzelić tylko trzy bramki, przy dziewięciu naszych i na przerwę schodziliśmy prowadząc 16:15.

Po zmianie stron lepiej rozpoczął CHKS, który w ciągu trzech minut odrobił straty i wyszedł na prowadzenie 18:16. W dalszej części spotkania trwała walka bramka za bramkę i na tablicy widniał wynik remisowy. W 45. min pabianiczanie wrzucili trzeci bieg i zaczęli bardzo dobrze grać w obronie, a kontrataki skutecznie na bramki zamieniał Marcin Trojanowski. Zespół z minuty na minutę grał bardziej dojrzale i powiększał swoje prowadzenie, ostatecznie wygrywając 33:27. W spotkaniu zadebiutował wychowanek klubu Kamil Świątek.

CHKS Łódź – SPR Pabiks Pabianice 27:33 (15:16)

Pabiks: Marcin Zajkiewicz, Marcin Grzanka, Kacper ŁuczyńskiMarcin Trojanowski 13, Bartosz Gościłowicz 4, Jakub Walocha 4, Grzegorz Gozdalski 4, Łukasz Bagiński 3, Kamil Stegliński 3, Sebastian Stawicki 1, Seweryn Tosik 1, Daniel Zajączkowski, Dawid Świątek, Kamil Strzelec.

W sobotę o godz. 18.00 w Powiatowej Hali Sportowej nastąpi inauguracja sezonu w Pabianicach, a rywalem będzie zespół Włókniarza Konstantynów, czyli od razu czekają nas derby powiatu.

Zarząd klubu wraz z zawodnikami zaprasza kibiców na mecz. Przygotowanych jest wiele atrakcji, m.in. w przerwie spotkania występ zespołu tanecznego, konkursy i słodycze dla kibiców.