Nie tak miała wyglądać inauguracja sezonu przed własną publicznością. Zawodnicy Pabiksu w drugim spotkaniu ponieśli drugą porażkę.

Przed meczem zaprezentowano sponsora tytularnego zespołu, którym została firma MAG-MAR Marcina Mieszkalskiego i nowe stroje sportowe. Bartosz Gościłowicz otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika poprzedniego sezonu.

Zespół gości to spadkowicz z I ligi, który w pierwszej kolejce wysoko pokonał AZS UMCS Lublin 36:19.

Od samego początku na boisku trwała twarda, zażarta walka w obronie. Pierwszą bramkę zdobyli goście po celnym rzucie swojego najskuteczniejszego zawodnika, Piotra Rutkowskiego. Nasz zespół szybko wyrównał po wspaniałym rzucie z drugiej linii Sebastiana Stawickiego. Do 18. minuty mecz był bardzo wyrównany (7:6). Później nasz zespół dzięki wspaniałym interwencjom Tomasza Wężyka, który w całym spotkaniu obronił aż cztery rzuty karne, rzucił kolejno trzy bramki, nie tracąc żadnej i objął prowadzenie 10:6. Do końca pierwszej odsłony udało nam się utrzymać prowadzenie 14:11.

Nie wiadomo, co w przerwie robili nasi zawodnicy, bo wyszli na boisko mało skoncentrowani i łodzianie w ciągu 3 minut doprowadzili do remisu (14:14). Od tego momentu mecz był coraz bardziej brutalny i raz za razem zawodnicy wędrowali na ławkę kar, a na boisku musiały interweniować służby medyczne. Żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć przewagi, wynik cały czas oscylował koło remisu. W 47. min Przemysław Borsuk za brutalny faul otrzymał czerwoną kartkę i mecz oglądał z trybun. W 53. min kolejny nasz zawodnik, Jakub Walocha otrzymał czerwoną kartkę (z gradacji kar). W samej końcówce od stanu 25:25 (55. min) goście skutecznie nas punktowali. Przy próbie wykonania kontrataku Gościłowicz został brutalnie sfaulowany i puściły mu nerwy - zaczął szarpać się z zawodnikiem Anilany. Sędziowie pokazali po tym zajściu 3 czerwone kartki. Z boiska wylecieli: Gościłowicz, Bartłomiej Bartczak i Mariusz Pałasiak z Anilany. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Tomasz Wężyk.

Nasi jadą do Lublina na spotkanie ze spadkowiczem z I ligi – AZS-em UMCS.

Kibice, którzy głosowali na najlepszego zawodnika meczu (Jakub Baśko, Patryk Wesołowski, Klaudia Mosińska, Paweł Jankowski, Kacper Zackiewicz) otrzymują upominki, które są do odebrania w Powiatowej Hali Sportowej w godz. 15.00-22.00.

Pabiks: Marcin Zajkiewicz, Marcin Grzanka, Tomasz Wężyk –Damian Pieczyński 6,  Bartosz Gościłowicz 4, Jakub Walocha 4, Sebastian Stawicki 3, Bartosz Kiełbasiński 3, Łukasz Pielesiak 2, Marcin Trojanowski 2, Adrian Nowicki 1, Przemysław Borsuk 1, Michał Kaflak, Łukasz Pietrzykowski, Kamil Strzelec,  Daniel Zajączkowski.