Tomasz Mielczarek został mvp turnieju | foto: Kamil Misiek
Tomasz Mielczarek został mvp turnieju

Piłka ręczna: nie dali nikomu wygrać

Oldboje Pabiksu zaprosili na mikołajkowy turniej piłki ręcznej drużyny z całej Polski. Nie byli gościnni, bowiem sami zgarnęli puchar za zwycięstwo

utworzono: 2017-12-04 18:02:22
ostatnia modyfikacja: 2017-12-05 08:54:46
autor:

14 drużyn grało w hali powiatowej. Panowie grali mecze 15-minutowe, panie 2x10 minut. Emocji nie brakowało, a kibice mogli oglądać w akcji byłych zawodników ekstraklasy i reprezentantów Polski (choćby Maja Zienkiewicz z Jeleniej Góry i Janusz Surmacz z Warszawy).

Kolejność turnieju pań:

1. Skra Warszawa (Renata Karniłowicz, Małgorzata Książek, Barbara Lewandowska, Agnieszka Kopczyńska, Julia Acmizow, Monika Szulecka, Marta Backiel, Katarzyna Skierska).

2. KPR Jelenia Góra (Barbara Muszyńska, Barbara Skórzyńska, Dorota Skowron, Maja Zienkiewicz, Marta Oreszczuk, Patrycja Zimoch, Sylwia Sąsiadek, Monika Rafałowicz).

3. SPR Tychy (Kinga Religa, Joanna Zienkiewicz – Miśkowicz, Agata Zaryczna, Kamila Kuczera, Małgorzata Klein, Jolanta Wiśniewska, Jolanta Gajda, Agnieszka Bryła, Anna Antoszewska, Renata Ścisłowska).

4. DSS Toruń (Marta Mielczarek, Agata Duszyńska, Iwona Barczak, Anna Pawłowska, Agnieszka Tyloch, Mariola Botkiewicz, Mariola Detmer, Danuta Nowak, Edyta Kowalska, Beata Borowiec, Joanna Branicka, Agnieszka Łapicka, Joanna Johansson).

5. Vilanovia Warszawa (Dominika Ciechorska, Magdalena Glembin, Magdalena Lemanek, Patrycja Filleborn, Magdalena Kalkowska – Ptak, Agnieszka Siemińska, Dorota Gągała, Katarzyna Mrozowska – Gęsicka, Magdalena Wierkowska, Marta Reinheros, Zofia Ogonowska).

6. Zagłębie Lubin (Patrycja Jugo, Monika Bileńska, Monika Ostaszewska, Paulina Płończak, Marta Mrok, Dominika Mańska, Karolina Stawarz, Marcela Nowakowska).

Królową strzelczyń została Barbara Lewandowska (Skra), zaś mvp Renata Karniłowicz (Skra).

Kolejność turnieju panów:

1. Pabiks Pabianice (Tomasz Butryński, Marcin Zajkiewicz, Grzegorz Brański – Tomasz Galor, Mariusz Bilewicz, Tomasz Mielczarek, Piotr Konicki, Piotr Miller, Jacek Kosmala, Maciej Drożdżowski, Jarosław Wiśniewski, Włodzimierz Stawicki, Przemysław Borsuk, Radosław Matyjasik, Ryszard Klimczak, Tomasz Rutkowski).

2. ChKS Łódź (Marcin Zelich, Paweł Hylewski, Tomasz Pietrzak, Rafał Żłobiński, Zbigniew Bogdan, Sylwester Skalski, Kazimierz Fijałkowski, Kacper Gładysz, Robert Czapliński, Bartłomiej Kiełbasiński, Marcin Michalak, Bartosz Kaźmierczak, Rafał Tarkowski, Damian Mukaj, Tomasz Walicki).

3. MMTS Kwidzyn (Marcin Tubaja, Grzegorz Kutyła, Andrzej Jaśkiewicz, Andrzej Dziubek, Cezary Rydel, Jarosław Dorosz, Jacek Borowski, Andrzej Ławreniuk, Andrzej Saramak, Dariusz Preus, Mariusz Babicki, Grzegorz Piotrowski, Tomasz Grodecki, Mirosław Daniel).

4. Masters Warszawa (Wojciech Filipiak, Ireneusz Cwyl, Roman Ratyński, Robert Kwiatkowski, Donat Czujkowski, Andrzej Czwakiel, Janusz Surmacz, Dariusz Gliszczyński, Marek Jeżewski, Antoni Mądry, Andrzej Hajdukiewicz, Mirosław Szwed, Ryszard Formela, Zbigniew Czermiszewski, Adam Jezierski).

5. MKS Wieluń (Piotr Góra, Tomasz Kokot, Zbigniew Kędzia, Przemysław Parzonka, Jacek Papież, Błażej Kostrzewa, Damian Szerszeń, Dariusz Klimczak, Piotr Borowski, Tomasz Doroba, Grzegorz Przewoźny).

6. Górnik Złotoryja (Robert Zofiński, Robert Łokucijewski, Paweł Jadach, Aleksander Wojteczek, Jacek Gmerek, Dariusz Borucki, Marek Tatarowicz, Andrzej Dobrzański, Tomasz Piotrowski, Arkadiusz Jadach, Artur Kuba, Sławomir Tomalak, Jacek Zapart, Wiesław Jasic).

7. Lwy Jasia Łaziska (Artur Kuba, Piotr Adach, Andrzej Olszówka, Marek Baron, Konrad Surdych, Marcin Kapusta, Marcin Kurasz, Janusz Bykowski, Marek Ciesielski, Paweł Jadach).

8. Handball Gorzów Wielkopolski (Marcin Szaja, Tomasz Chmiel, Marek Małyszko, Robert Zieliński, Łukasz Bronowicki, Andrzej Dolipski, Sławomir Ufir).

Nagrody indywidualne zgarnęli pabianiczanie - królem strzelców został Klimczak, zaś mvp turnieju Mielczarek.

Wybrano też najlepsze siódemki turnieju.

Panie: Rudnicka – Zienkiewicz, Glembin, Mielczarek, Oreszczuk, Antoszewska, Książek.

Panowie: Zelich – Przewoźny, Walicki, Łokucijewski, Surmacz, Rydel, Matyjasik.




Komentarze do artykułu: Piłka ręczna: nie dali nikomu wygrać

Nie ma komentarzy do tego artykułu.

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj



ad



Nasze najnowsze video

Potrącenie pieszej na pasach w Pabianicach - nagranie z monitoringu




ad



facebook