UKS Anilana Łódź – SPR Pabiks Pabianice 28:27 (16:13)

Początek meczu lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po 7 min prowadzili 4:2.  W następnych minutach meczu pabianiczanie zagrali bardziej uważnie w obronie i po kapitalnych bramkach Sebastiana Stawickiego w 13. min. objęli prowadzenie 6:4. W dalszej części spotkania Pabiks zagrał bardzo anemicznie, raz za razem nie radził sobie w ataku słabo dysponowany tego dnia Jakub Walocha, który oddał pięć niecelnych rzutów na bramkę przeciwnika. Anilana skwapliwie wykorzystywała naszą nieskuteczność i w 24. min prowadziła 13:10. Prowadzenie trzybramkowe utrzymywało się do końca pierwszej połowy, którą gospodarze zakończyli prowadząc 16:13. Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli nasi zawodnicy, którzy w ciągu siedmiu minut doprowadzili do remisu 16:16 (37. min). Kiedy na ławkę kar powędrował Piotr Świtalski i za chwilę Łukasz Miller, zawodnicy Anilany nie zmarnowali nadarzającej się okazji i odskoczyli nam na cztery bramki (45. min 22:18). W dalszej części spotkania Pabiks powoli odrabiał straty. W bramce szalał Marcin Grzanka a w ataku nie do zatrzymania był Sebastian Stawicki. W 57. min przegrywaliśmy tylko jedną bramką 25:26. Trener gospodarzy Józef Kulik wprowadził na boisko Mariusza Pałasika, z którym nie mogliśmy sobie poradzić i który rzucił nam ostatnie cztery bramki. Na minutę przed końcem spotkania przy wyniku 27:28 pabianiczanie wyprowadzili kontratak, piłkę otrzymał  Świtalski, ale nie zdobył bramki. Piłkę przejęli gospodarze, którzy popełnili błąd techniczny i piłka była w posiadaniu Pabiksu, jednak bramki już nie zdążyliśmy zdobyć do końca spotkania i ostatecznie przegraliśmy 27:28.

- Szkoda straconych punktów, jeżeli byśmy zagrali w pierwszej połowie tak jak w drugiej, to na pewno byśmy ten mecz wygrali – powiedział po meczu trener Włodzimierz Stawicki.

Następny mecz rozegrany zostanie po świętach. 6 kwietnia o godzinie 18.00 w Powiatowej Hali Sportowej gościć będziemy Mazura Sierpc. (ws)

Pabiks: Marcin Zajkiewicz, Marcin GrzankaSebastian Stawicki 8, Konrad Markowski 5, Piotr Świtalski 5, Daniel Zajączkowski 3,  Włodzimierz Stawicki 2, Przemysław Jankowski 1, Michał Kaflak 1, Jakub Walocha 1, Adam Pietrzykowski 1, Paweł Fuks, Kamil Strzelec, Łukasz Miller.