UKS PRUS Siedlce – SPR Pabiks 29:29 (15:14)

W daleką podróż nasz zespół wybrał się w mocno okrojonym składzie. Z różnych przyczyn nie mogli pojechać: Damian Pieczyński, Bartosz Gościłowicz, Grzegorz Gozdalski i Marcin Morawiec. Z kolei trenerzy Włodzimierz Stawicki i Marcin Zajkiewicz przebywali na konsultacji kadry województwa łódzkiego młodzików. Na domiar złego w 25. min kontuzji kciuka doznał Sebastian Stawicki. Praktycznie oprócz Jakuba Walochy do gry pozostali sami skrzydłowi.

Mimo problemów kadrowych lepiej mecz rozpoczęli nasi zawodnicy, którzy w 13. min prowadzili 6:2. Do 22. min Pabiks utrzymywał bezpieczny wynik (12:9). Kiedy jednak z boiska z powodu kontuzji zszedł Sebastian Stawicki, w naszym zespole powstał chaos, a gospodarze systematycznie odrabiali straty i pierwszą połowę zakończyli prowadzeniem 15:14.

Po przerwie zawodnicy Prusa strzelili nam kolejno sześć bramek, tracąc tylko jedną i w 37. min prowadzili już 21:15. W tym momencie trener Piotr Miller poprosił o czas i poukładał zespół. Pabianiczanie mozolnie zaczęli odrabiać poniesione straty i w 53. min objęli prowadzenie 26:25.

W końcówce na boisku trwała zażarta walka - bramka za bramkę. W 59. min po bramce Sebastiana Tomczuka miejscowi prowadzili 29:28. Odpowiedź Pabiksu była natychmiastowa, a celnym rzutem na bramkę popisał się Marcin Trojanowski. Na 35 sekund przed końcem spotkania w posiadaniu piłki byli gospodarze, którzy jednak nie potrafili już strzelić zwycięskiej bramki.

Patrząc w jakim składzie wystąpił nasz zespół, to remis należy uznać za sukces. Po trzech kolejkach pabianiczanie nie doznali jeszcze porażki. Z dwoma remisami i jednym zwycięstwem na koncie zajmują piąte miejsce.

Pabiks: Marcin Grzanka, Kacper Łuczyński - Marcin Trojanowski 8, Przemysław Borsuk 6, Sebastian Stawicki 4, Jakub Walocha 4, Łukasz Bagiński 3, Kamil Stegliński 3, Seweryn Tosik 1, Michał Kaflak, Kamil Strzelec.

W kolejnym meczu, który odbędzie się w sobotę o godz. 18.00 w Powiatowej Hali Sportowej, przeciwnikiem będzie silny MKS Wieluń. Zarząd i zawodnicy serdecznie zapraszają na spotkanie, podczas którego odbędzie się wiele atrakcji, a w przerwie wystąpi zespół brazylijski capoeiry. Wstęp wolny.