W kolejnym, trzecim spotkaniu II ligi piłki ręcznej Pabiks doznał trzeciej porażki. Wszystkie mecze przegraliśmy ze spadkowiczami z I ligi.

Początek meczu nie zapowiadał porażki naszego zespołu. W 9. min prowadziliśmy 7:3. Po osiemnastu minutach gry trener Piotr Miller nie mógł już skorzystać z Jakuba Walochy, który otrzymał czerwoną kartkę z gradacji kar. Dość często sędziowie z Mielca karali nasz zespół, a gospodarzy wcale. Jednak jakoś sobie radziliśmy i na przerwę schodziliśmy do szatni, przegrywając tylko 14:15. Po zmianie stron dość szybko straciliśmy 4 bramki i w 38. min przegrywaliśmy już 19:15. Akademicy z minuty na minutę powiększali przewagę, wykorzystując naszą nieporadność na boisku (45. min 23:17, 50. min 27:18). Samą końcówkę spotkania zagraliśmy katastroficznie: w przeciągu dwóch minut straciliśmy 5 bramek, nie rzucając żadnej. Ostatecznie, po słabym spotkaniu przegraliśmy 35:23.

W sobotę gramy kolejne spotkanie z CHKS-em w Łodzi o godz. 18.00.

Pabiks: Marcin Zajkiewicz, Dawid Forc, Tomasz Wężyk – Damian Pieczyński 7,  Bartosz Gościłowicz 4, Łukasz Pielesiak 5, Sebastian Stawicki 2, Jakub Walocha 1, Bartosz Kiełbasiński, Adrian Nowicki 1, Przemysław Borsuk 1, Daniel Zajączkowski 1, Adam Pietrzykowski, Kamil Strzelec, Kamil Stegliński.