Nie udała się naszym szczypiornistom wyprawa do Ostrołęki. Gospodarze objęli prowadzenie 1:0, a Adrian Nowicki nie wykorzystał szansy na wyrównanie, marnując rzut karny. Chwilę później było już 2:0. W 6. minucie po rzutach Łukasza Pietrzykowskiego i Dawida Bilichowskiego doprowadziliśmy do remisu 2:2. Ostatni remis (5:5) był w 12. minucie. Potem gospodarze sukcesywnie „odjeżdżali” naszej ekipie. W 29. minucie Igor Sztajnert zniwelował straty do czterech goli (13:9).

Po zmianie stron Trójka dała popis skuteczności i w 38. minucie było 17:10 dla miejscowych. Pabiks próbował walczyć, ale na każdą bramkę zdobytą przez pabianiczan gospodarze odpowiadali… dwiema. W 48. minucie po celnym rzucie Damiana Skowrońskiego przegrywaliśmy 16:21. Do końca meczu obie ekipy zmarnowały po dwa karne, trafiając po trzy razy do siatki.

Trójka Ostrołęka – Pabiks 24:19 (13:9)

Pabiks: Banasiak, Bomberski – Bilichowski 7, Sztajnert 4, Skowroński 3, Pietrzykowski 2, Walocha 2, Włodarczewski 1, Domagalski, Strzelec, Nowicki, Stężała, Pluciński.