Masz 50-69 lat? Zrobiłaś mammografię?

Badanie jest bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie

utworzono: 2017-12-04 12:34:45
ostatnia modyfikacja: 2017-12-04 12:46:46
autor:

Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie są leczone onkologicznie i jednocześnie w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii lub otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Badania mammograficzne w Pabianicach odbędzie się 14 grudnia (czwartek) przy sklepie Kaufland (ul. Grobelna 9). Rejestracja pod nr. tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Ponieważ istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, organizatorzy proszą o przyniesienie na badanie klisz i wyników poprzednich mammografii.
Komentarze do artykułu: Masz 50-69 lat? Zrobiłaś mammografię?

Nie ma komentarzy do tego artykułu.

Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz się zalogować.

Kliknij tutaj

adad

Nasze najnowsze video

Olimpiada przedszkolaków
adfacebook