Policjanci  apelują o ostrożność przy planowaniu wakacyjnych wyjazdów za pośrednictwem stron internetowych. Ustalono, że ogłoszenia na stronie internetowej www.apartamentykolobrzeg.org są nieprawdziwe, a liczba oszukanych w tej chwili wynosi już 165 osób.

Z zebranych materiałów wynika, że osoba oferująca na stronie internetowej www.apartamentykolobrzeg.org dopuściła się przestępstwa oszustwa, gdyż pod podanym adresem w Kołobrzegu nie znajdują się żadne apartamenty do wynajmu.
Taka oferta wynajmu na podanej stronie internetowej znajdowała się w dniach od 29 czerwca do 10 lipca br. Obecnie liczba poszkodowanych osób wynosi 165, a wniesione przez te osoby zaliczki wyniosły ponad 178.000 złotych.

Policjanci nie wykluczają, że liczba poszkodowanych osób może wzrosnąć. W związku z powyższym apelują, aby osoby planujące wakacyjne wyjazdy upewniły się co do prawdziwości ogłoszeń o wynajmie apartamentów, w których zamierzają spędzać urlop.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości bądź podejrzeń, co do prawdziwości ogłoszeń proszą o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Otwocku pod nr. tel. 22 60 41 256 lub Prokuraturą Rejonową w Otwocku pod nr. tel. 22 719 51 26, bądź z najbliższą jednostką policji na terenie całego kraju.