Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości chce konsultacji społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego Pabianic na 2015 rok. W tym celu na najbliżej sesji Rady Miejskiej przedstawi swój projekt uchwały. Radni PiS przygotowali już nawet wzory formularzy dla mieszkańców. Kandydat na prezydenta - Krzysztof Ciebiada nie planuje żadnych ograniczeń co do składania formularzy, tzn. każdy obywatel indywidualnie lub też grupowo będzie mógł złożyć swoją propozycję, na co mają pójść miejskie pieniądze.

- Teraz inne kluby obiecują budżet obywatelski, a tylko my naprawdę o niego od dawna walczyliśmy - mówił kandydat. - Teraz moje pytanie do prezydenta, do radnych PO i BSR, czemu nikt z was wcześniej nas nie poparł?

Przypomnijmy, w lipcu 2013 roku Krzysztof Ciebiada, Jarosław Lesman i Dariusz Wypych przedstawili projekt pt. „Zmieniaj Pabianice”. Był to pomysł na „budżet partycypacyjny” (obywatelski).

- Przedłożyliśmy wtedy prezydentowi ten projekt, później doszło do spotkania u prezydenta wraz z innymi klubami radnych i dyskutowaliśmy na ten temat. Nie dało to żadnych rezultatów - mówi Dariusz Wypych.

Planowane pieniądze na budżet obywatelski to ok. 2 milionów zł.