Sąd w Pabianicach aresztował kobietę podejrzaną o oszustwa związane z działalnością sklepu internetowego, oferującego do sprzedaży perfumy. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Według dokonanych ustaleń 26-latka zarejestrowała na swoje nazwisko działalność gospodarczą. Miała sprzedawać ekskluzywne perfumy różnych marek za pośrednictwem sklepu internetowego i jednego z portali aukcyjnych.

W grudniu 2013 roku do prokuratury w Pabianicach wpłynęło doniesienie jednej z pokrzywdzonych osób, która wpłaciła pieniądze za zakup towaru na wskazany rachunek, a towaru nie otrzymała. Pokrzywdzona osoba zgłosiła, że osób oszukanych może być więcej. Aktualnie zarzuty dotyczą szkody na rzecz 38 osób, które również pieniądze wpłaciły, ale zakupionego towaru nie otrzymały. Wpłacane kwoty w okresie od października do grudnia 2013 (szczególnie przed świętami Bożego Narodzenia) sięgają od kilkudziesięciu do nawet 3.000 zł. Pokrzywdzeni są także kontrahenci, u których podejrzana nabywała produkty. Łącznie wyłudzono od nich mienie warte 130.000 zł. A może nawet więcej. Codziennie do pabianickiej prokuratury wpływa kilka nowych zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Szacunkowo mogło dojść do oszustwa na szkodę co najmniej 2.000 osób. 

Ze względu na grożącą 26-latce surową karę i obawę matactwa, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Najbliższe trzy miesiące podejrzana spędzi w areszcie.