1 września Zbigniew Dychto zarejestrował swój Komitet Wyborczy Wyborców Nowy Popis Zbigniewa Dychto. To on jest kandydatem tego komitetu na prezydenta Pabianic w jesiennych wyborach. Planuje wygrać wybory po raz trzeci.

Jego pełnomocnikiem wyborczym jest syn Marcin Dychto, a pełnomocnikiem finansowym była Elżbieta Pluta (skarbniczka miasta). Komitet zarejestrowany jest w domu przy ul. Wrzosowej, gdzie mieszka prezydent. 

Dziś na sesji Rady Miejskiej prezydent poinformował, że Elżbieta Pluta nie jest już jego pełnomocnikiem finansowym. Zgodnie z ustawą musiałaby pożegnać się z etatem w ratuszu.

Plan jest taki, żeby skarbniczka przeszła na emeryturę od grudnia tego roku. W tym celu złożyła pismo do prezydenta o rozwiązanie umowy. Dlatego dziś radni głosowali uchwałę, która odwołuje skarbniczkę z dniem 30 listopada. Teraz Elżbieta Pluta korzysta z urlopu. Zgodnie z przepisami prawa pracy, na sesji Rady Miasta odwołano Elżbietę Plutę z powodu planowanego odejścia na emeryturę. Na pożegnanie dostanie 6 pensji odprawy. Ale jeśli w grudniu zechce nadal być skarbnikiem miasta i nowy prezydent się na to zgodzi, to wróci do pracy w ratuszu i nie będzie musiała oddawać tych pieniędzy.

Plutowa ma 9.440 zł brutto miesięcznie, na rękę dostaje 6.600 zł.