W środę (5 sierpnia) po południu dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży na terenie warsztatu samochodowego. Łupem złodzieja padły: laptop, portfel z pieniędzmi i dokumentami a także kluczyki do opla i kasetka z pieniędzmi.

Sprawą zajęli się dzielnicowi. Dokładnie sprawdzili przyległy do warsztatu teren, a także przeanalizowali zapisy monitoringu okolicznych sklepów. Na filmie widać jak na teren przedsiębiorstwa wchodzi młody mężczyzna. To on wykorzystując nieuwagę pracowników zabrał wartościowe rzeczy.

Dzielnicowi ruszyli w teren. Tego samego dnia na ulicy 20 Stycznia zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy kradziezy. Zatrzymali go. Podczas przeszukania 39-latka funkcjonariusze znaleźli część skradzionych rzeczy i gotówkę.

Kasetę z pieniędzmi i laptop też odnaleziono. Podejrzewany ukrył je pod schodami przy wejściu do jednego z bloków na osiedlu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży.  Był już wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa. Teraz decyzją sądu najbliższy miesiąc spędzi w areszcie tymczasowym.  Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.