We wtorek policjanci łódzkiej drogówki na terenie Łodzi przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Funkcjonariusze kontrolowali, w jaki sposób kierujący stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

- W trakcie prowadzonych działań policjanci wykorzystywali w swojej pracy m.in videorejestratory, laserowe oraz radarowe mierniki prędkości – informuje asp. Marzanna Boratyńska z łódzkiej drogówki.

W czasie działań policjanci skontrolowali 297 pojazdów, ujawnili 77 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, w 7 przypadkach zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. Nałożyli 271 mandatów, zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych za stan techniczny pojazdów oraz ujawnili 6 kierujących, którzy prowadzili pojazdy będąc w stanie nietrzeźwości.

Rekordzistą tego dnia okazał się 28-letni łodzianin, który jadąc ul. Pabianicką mercedesem, zmieniał pasy ruchu, nie sygnalizując manewrów. Przekroczył też dozwoloną prędkość o 74 km/h. Podczas kontroli okazało się, że 28-latek nie posiada przy sobie dokumentów od pojazdu. Policjanci za popełnione wykroczenia nałożyli na kierującego 3 mandaty karne na kwotę 800 zł oraz zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania.