Od piątku do soboty włącznie na drogach naszego województwa doszło do 85 wypadków, w których rannych zostało 107 osób, a 7  poniosło śmierć. Policjanci wyeliminowali z ruchu 193 nietrzeźwych kierujących.

Tylko w ostatnich dwóch dobach na terenie województwa łódzkiego doszło do dwóch wypadków śmiertelnych – w Bełchatowie i Łodzi.

Przed nami fala powrotów z majówki. Kierowcy mogą spodziewać się większej ilości policjantów na drogach, także na terenie powiatu pabianickiego.

Funkcjonariusze kontrolują prędkość, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców. Pamiętajmy, aby dzieci przewozić w bezpiecznych fotelikach, a przed podróżą sprawdzić stan techniczny pojazdu i nie odkładać powrotów na ostatnią chwilę. 

Na głównych szlakach komunikacyjnych przebiegających przez województwo łódzkie służbę pełnią policjanci w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory. W ruch poszły urządzenia do pomiaru prędkości. Sytuacja monitorowana jest z pokładu policyjnego śmigłowca.