Wspólne działania policjantów i celników doprowadziły do zabezpieczenia w jednym z pabianickich lokali 4 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz wysoka grzywna – mówi kom. Joanna Szczęsna z pabianickiej policji.

Pabianiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym wspólnie z funkcjonariuszami I Urzędu Celnego w Łodzi w ubiegły czwartek skontrolowali jeden z lokali w centrum Pabianic, gdzie grano na automatach hazardowych. Celnicy zakwestionowali legalność 4 takich urządzeń.

– Przeprowadzone na miejscu eksperymenty procesowe potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych – dodaje policjantka..

W automatach zainstalowane były gry o charakterze losowym w celach komercyjnych. Nielegalne urządzenia zabezpieczone przez służbę celną będą stanowiły dowód w prowadzonych postępowaniach karnych. Organizatorom procederu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.