– Nie zamykamy skrzyżowania na czas układania kanalizacji – informuje Andrzej Różański, inżynier miasta. – Wykonawcy robót kanalizacyjnych, firma BinŻ, w ramach Funduszu Spójności kładzie tutaj kolektor sanitarny.
Ulicą Mariańską będziemy jeździć w jednym kierunku od ulicy Orlej do Moniuszki. W jednym kierunku będziemy jeździć też Grota–Roweckiego na odcinku od Kilińskiego do Mariańskiej (od cmentarza w stronę rynku). Te objazdy będą obowiązywać do 15 października.
– Jadąc od Orlej, będziemy musieli skręcić w Mariańską, a potem w Moniuszki, by dojechać do Kilińskiego – wyjaśnia. – Na skrzyżowaniu Moniuszki i Mariańskiej firma wystawi pracownika do ręcznego sterowania ruchem od 6.00 do 18.00.
Na skrzyżowaniu Kilińskiego i Moniuszki będzie ustawiona tymczasowa sygnalizacja świetlna, która pokieruje ruchem samochodów i pieszych w godz. 6.00 – 18.00
Inaczej też będą kursowały autobusy miejskie. Autobusy nie będą zatrzymywały się na przystankach: Ewangelicka (kierunek do centrum i na Bugaj) i Kilińskiego (Konsys – kierunek na Bugaj). Autobusy linii „1” i „8”, po zatrzymaniu na przystanku Orla przy Świętokrzyskiej (kierunek centrum i Bugaj), zatrzymają się dopiero na przystanku Kilińskiego/Zamkowa (naprzeciwko SDH–u).
Autobusy linii: „3”, „9”, „10”, po zatrzymaniu na przystanku Orla przy Świętokrzyskiej (kierunek centrum i Bugaj), pojadą ulicami: Orlą, Mariańską, Moniuszki, Kilińskiego do przystanku linii „265” przy cmentarzu komunalnym.
Nadal jeździmy w jednym kierunku ulicą Grota–Roweckiego na odcinku od ulicy Bugaj do Kilińskiego. Roboty tutaj mają się zakończyć 28 września.
– Wszystkie roboty drogowe w tym rejonie mają być zakończone do 15 października – dodaje Różański. - Sprzedawcy kwiatów i obsługa zakładu pogrzebowego w ulicy Ewangelickiej będą mieli udostępniony dojazd.