Kierowcy jadący w stronę Ksawerowa lub Rzgowa będą mogli jechać tylko ulicą Warszawską. W korkach ugrzęzną też autobusy zastępujące tramwaje „11”, busy kursujące między Łodzią i Pabianicami oraz autobusy PKS-u. Nie pojedziemy ulicą Partyzancką, bo jeszcze przez miesiąc będzie jednokierunkowa (od Ksawerowa do Sikorskiego). Tutaj też będziemy stać w korkach, bo wyłączona sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniu Patryzanckiej z Sikorskiego skutecznie blokuje wyjazd z Sikorskiego. Jadący do Łodzi przez Retkinię mają utrudniony dojazd, ze względu na zamkniętą ulicę Konstantynowską.
26 maja rozpoczęły się prace modernizacyjne na ulicy Myśliwskiej, której zamknięcie zaplanowano na 2 czerwca. Możliwy będzie tylko dojazd mieszkańców do posesji.
Na ulicy Warszawskiej (tak jak dotychczas) będzie zachowany jeden kierunek ruchu. Kierowcy jadący ze Rzgowa mają do wyboru: albo skręcić w prawo z ulicy Rzgowskiej w Warszawską i dalej pojechać do Partyzanckiej, albo przez Guzew, Prawdę i Czyżeminek dojechać do ulicy 20 Stycznia.
Autobusy MZK linii „1” pojadą ulicą 20 Stycznia z pominięciem ulic Myśliwskiej i Piotra Skargi.
Myśliwska będzie remontowana do końca sierpnia. W tym samym czasie ma zakończyć się układanie asfaltu na ulicy Warszawskiej.