Pod nadzorem pabianickiej prokuratury toczy się śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, trudniącej się paserstwem pojazdów znacznej wartości. Niedawno policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali kolejnych podejrzanych o udział w gangu.
Dotąd wpadły 33 osoby, którym przedstawiono 120 zarzutów. Policjanci odzyskali skradzione pojazdy warte 756.000 zł. Zabezpieczono też mienie o wartości 6.200.000 zł - na przyszłe kary, jakie orzeknie sąd.
6 maja CBŚ zatrzymał 41-letnią kobietę i 3 mężczyzn w wieku 40-58 lat. Podczas przeszukiwania posesji na terenie województwa mazowieckiego policjanci znaleźli zbiornik paliwa o pojemności około 80.000 litrów. Zakopany był w ziemi, a właz do niego znajdował się pod psią budą. Zabezpieczono kilkadziesiąt tysięcy litrów paliwa pochodzącego z nielegalnego obrotu, 75 sztuk nielegalnej amunicji oraz naczepę, prawdopodobnie skradzioną.
Zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w grupie przestępczej, paserstwa, pomocnictwa w praniu "brudnych" pieniędzy, poświadczania nieprawdy oraz składania fałszywych zeznań. Grozi za to kara do 8 lat więzienia.
Dwaj 58-letni zatrzymani są tymczasowo aresztowani. Wśród nich jest były policjant, który już jako cywil (na emeryturze) miał współdziałać z gangsterami.